Rubriky:

Tenis

Vaidišová ve Fed Cupu opět vyzve Mauresmovou

4. července 2006 18:35 - PRAHA

Semifinalistka Roland Garros Nicole Vaidišová povede české tenistky v utkání o postup do elitní Světové skupiny Fed Cupu. Češky se krátce po Wimbledonu utkají v baráži na antuce v Cagnes-sur-Mer s Francií, která má v týmu světovou jedničku Amélii Mauresmovou. Zápas se uskuteční 15. a 16. července.

Kapitán Tomáš Petera nominoval vedle Vaidišové uzdravenou Lucii Šafářovou, Ivetu Benešovou a Květu Peschkeovou. "Vezu s sebou to nejlepší, co v současné době máme," řekl ve středu Petera ČTK.

Francouzský kapitán Georges Goven nominoval první hráčku světa Mauresmovou, kterou doplňují Nathalie Dechyová, Emilie Loitová a Tatiana Golovinová. "Nečekal jsem nic jiného," řekl Petera. Goven nemohl kvůli dlouhodobému zranění povolat Mary Pierceovou.

O pozici třinácté hráčky světa Vaidišové jako české jedničky do dvouher není pochyb. Zvláště, když cestou do semifinále v Paříži porazila v osmifinále Mauresmovou. "Těším se a budu se snažit hrát co nejlépe," řekla Vaidišová o fedcupové baráži krátce po Roland Garros.

Jako dvojka nastoupí Šafářová

Druhou singlistkou by měla být Šafářová, která kvůli zranění vynechala Wimbledon a naposledy hrála skoro před měsícem na turnaji v Prostějově. Od té doby si léčila zraněné rameno. "Měla asi tři věci najednou, ale už je zdravá. Trénuje a bude připravená jako druhá do singla," řekl Petera o letošní vítězce turnaje v Gold Coastu.

Za Šafářovou mohou případně do dvouhry naskočit Benešová nebo Peschkeová. "To se případně rozhodneme po tréninku a podle situace," řekl kapitán. Obě budou hlavně připraveny na čtyřhru. "Je to nejlepší debl, který umíme poskládat dohromady," uvedl Petera. Peschkeové se letos ve čtyřhře daří, v deblovém žebříčku už je patnáctá na světě.

Na francouzskou riviéru, jelikož dějiště utkání se nachází nedaleko Nice, odletí česká výprava až příští středu. "Důvod je, že tam nemají moc kurtů k dispozici na trénink," vysvětlil Petera. Do té doby budou hráčky trénovat individuálně, převážně na pražské Spartě.

Nominace:
ČR: Vaidišová (13. dvouhra WTA), Šafářová (40.), Peschkeová (41./15. čtyřhra), Benešová (49./45.). Kapitán: Petera.
Francie: Mauresmová (1./27.), Dechyová (23.), Golovinová (33.), Loitová (51./27.). Kapitán: Goven.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..