Rubriky:

Tenis

Berdych všechno prohrál. Přesto na Laver Cupu vydělal milióny

28. září 2017 09:46 - Praha

Po porážkách před vlastním publikem při premiérovém ročníku Laver Cupu byl sice Tomáš Berdych rozmrzelý, ale nakonec mohl v Praze slavit díky svým spoluhráčům z týmu Evropy celkový triumf. Slušnou náplastí na zklamání je také zajímavá částka, kterou coby člen vítězného družstva vyinkasoval.

Sport.cz

Byť prohrál během tří dnů všechny tři zápasy, vydělal nakonec přes 5,5 miliónu korun. Vyplývá to z informací agentury Reuters. „Kromě startovného, které se vyplácelo na základě postavení v žebříčku ATP, dostal každý člen vítězného týmu 250 tisíc dolarů, zatímco hráči z poraženého celku nedostali nic," uvedl Reuters.

Organizátoři exkluzivního podniku se spojili s prémiovými značkami jako Rolex, JPMorgan Chase a Mercedes-Benz, čemuž také odpovídaly zajímavé odměny.

„Budu mít dobré vzpomínky jako všichni, kteří tu byli. Jsem součástí týmu, takže převažují pozitivní věci," dělil se o své dojmy z prestižní akce Berdych, jenž v pátek s Nadalem prohráli čtyřhru v super tie breaku s dvojicí Kyrgios, Sock, v sobotu podlehl Kyrgiosovi a v neděli ztratili s Čiličem čtyřhru ve dvou tie breacích.

„Ty výsledky mi to kazí, ale herní projev byl dobrý. Tenis, který jsem chtěl předvádět, funguje," těšilo Berdycha.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..