Rubriky:

Vodní sporty

Američanka Hardyová smí po sporném trestu za doping plavat na olympiádě

29. dubna 2011 09:53 - NEW YORK

Světová rekordmanka v plavání Američanka Jessica Hardyová smí po sporném trestu za doping startovat na olympijských hrách v Londýně, pokud se na ně kvalifikuje. Mezinárodní olympijský výbor mohl uplatnit pravidlo, které zakazuje start pod pěti kruhy sportovcům, kteří si odpykali minimálně půlroční trest za doping, ale neudělal to.

 

John Froschauer, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá prsařka měla pozitivní test na clenbuterol na americkém šampionátu v roce 2008. Místo tradičního dvouletého zákazu startů si odpykala jen poloviční, neboť uspěla s obhajobou, že ji výrobce léků ujistil o jeho nezávadnosti. Proto se mohla už před dvěma lety vrátit do bazénu a vytvořila světové rekordy na 50 a 100 metrů. Její olympijská budoucnost však byla nejistá.

Neobvyklé okolnosti případu

Hardyové právník Howard Jacobs nicméně ve čtvrtek zveřejnil, že ke startu na OH příští rok v Londýně dostala svolení s ohledem na neobvyklé okolnosti případu. "To jí uvolnilo cestu do americké olympijské kvalifikace, kde předpokládáme, že uspěje, a bude moci startovat v Londýně," uvedl Jacobs.

Konec spletité kauzy hlavně přivítala samotná plavkyně. "Konečně mám za sebou poslední překážku a můžu se plně soustředit na přípravu a reprezentaci své země na londýnské olympiádě. Tam si splním celoživotní sen, který mi sebrali před hrami v Pekingu," uvedla Američanka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty