Rubriky:

Vodní sporty

Slavný Phelps možná přece jen bude plavat na MS v Kazani

4. března 2015 10:18 - New York

Hvězdný plavec Michael Phelps možná přece jen bude startovat na srpnovém mistrovství světa v Kazani. Osmnáctinásobný olympijský vítěz dostal kvůli řízení pod vlivem alkoholu loni na podzim disciplinární trest od amerického svazu USA Swimming, jeho výkonný ředitel Chuck Wielgus nicméně naznačil, že by se rozhodnutí mohlo změnit.

 

Louis Vuitton

"Je to komplikované, ale jsou způsoby, jak by k tomu mohlo dojít. Existuje cesta, jak by se o tomto rozhodnutí dalo jednat znovu," řekl Wielgus serveru ESPN. Phelps se ještě před distancem kvalifikoval na MS ve třech individuálních disciplínách a mohl by startovat ve třech štafetách.

Devětadvacetiletý Phelps dostal od USA Swimming za řízení v opilosti půlroční trest, jenž mu vyprší v dubnu. Kromě toho mu svaz zakázal účast na letním MS v Kazani. Nejúspěšnější olympionik historie se k možnosti startu na světovém šampionátu nevyjádřil, každopádně by se však měl vrátit k závodům na dubnovém mítinku v Arizoně.

Phelps ukončil kariéru po olympijských hrách v Londýně 2012, nicméně před rokem se ke sportu vrátil s vidinou dalších her v Riu de Janeiro. Jeho comeback se zadrhl loni v září, kdy byl zatčen za rychlou jízdu pod vlivem alkoholu. V prosinci dostal u soudu roční trest vězení s osmnáctiměsíční podmínkou. Nesmí také pít alkohol a musí docházet na terapii.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.