Živě

Kouzelník s raketou. Srb udivuje internet svými tenisovými triky

5. června 2019 09:28 - Paříž/Praha

První opravdový tenisový freestyler. Tak tituluje sám sebe kouzelník s raketou Stefan Bojič ze Srbska. Sportovec má ve svém repertoáru velkou zásobu parádních kousků. Tenista má obrovský talent. Jeho šikovné triky baví diváky a soupeře musí dohánět k šílenství.

 

Twitter

Profesionálním tenistou sice není, to ale neznamená, že by to s raketou Bojič neuměl. Ba naopak, z některých jeho triků se soupeřům musí frustrací protáčet oči v sloup.

Bojič se tenisové ekvilibristice věnuje profesionálně. Vedle objíždění amatérských turnajů a trénování, nabízí devětadvacetiletý Srb prezentaci svých kousků na různých akcích. Sám sebe pak Bojič označuje za prvního skutečného tenisového freestylera, jak hlásá jeho oficiální webová stránka.

https://www.facebook.com/GiveMeSport/videos/2208396699245298/

Těžko říct, jak by se na takový způsob hry tvářili hráči na okruhu ATP. Ale vzhledem k tomu, že například podání spodem Nicka Kyrgiose bývá některými tenisty kritizováno jako zesměšňování soupeře, srbský kouzelník by to s podobnou hrou mezi ostatními asi neměl zrovna jednoduché. Diváci by ovšem jeho umění každopádně ocenili.

pb, Sport.cz

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.