Šokující obvinění! Federer napadl mého syna, zuří Djokovičův otec

10. dubna 2021 07:38 - Praha

Na Vánoce si pohlednice určitě posílat nebudou. Vztah mezi tenisovými velikány Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem není zrovna idylický a výrazně se na tom již několikrát v minulosti podílel otec světové jedničky Srdjan. Jeho poslední vyjádření však nabralo ještě mnohem tvrdší směr.

 

Profimedia.cz

Osmatřicet grandslamových titulů získali dohromady Novak Djokovič a Roger Federer. Dvacet z nich vlastní Švýcar, osmnáct úřadující tenisový král. V padesáti vzájemných duelech naopak vede Djokovič, který jich vyhrál sedmadvacet. A vzhledem k tomu, že je o šest let mladší než jeho velký rival, dost možná ho brzy překoná i v počtu grandslamových vavřínů.

Nesmiřitelný souboj mimo kurt pořádně živí Djokovičův otec Srdjan, který do Švýcara pere celkem pravidelně. Naposledy si švýcarského velikána podal v rozhovoru pro srbská média, když Federera obvinil, že před 15 lety napadl jeho syna.

Federer si může vybrat místo na žebříčku, jaké chce. Na ostatní se se*e, kritizuje kouč

Důvod? "V Novakovi viděl konkurenci. Synovi bylo tenkrát osmnáct nebo devatenáct let a Federer na něj zaútočil. Dobře totiž tušil, že je to někdo, kdo je lepší než on. A to nesnesl," uvedl bez bližších detailů Srdjan Djokovič.

Federer? Špatný chlap

A osminásobného wimbledonského šampiona nešetří ani nadále. "Federer je samozřejmě výborný tenista, skvělý šampion, nejlepší hráč všech dob. Ale špatný chlap. A nejlepší už taky nebude dlouho," pálil nedávno do Švýcara otec světové jedničky.

Švýcar Roger Federer ve wimbledonském finále v roce 2019 se Srbem Novakem Djokovičem.

Andrew Couldridge, Reuters

Djokovič starší navíc našel i důvod, proč Federer na prahu čtyřicítky stále hraje. "Nadal a Novak jsou těsně za ním a on se s tím nedokáže vyrovnat. Prostě nechce přijmout, že budou lepší než on."

"Můj syn bude brzy nejlepší tenista všech dob. Média si to sice nemyslí, neustále na něj útočí, ale bude to tak. Nikdy se už neobjeví tak skvělý hráč, jakým je Novak," nepochybuje o svém synovi Srdjan.

pan, Sport.cz, Právo

O2 Sport 4:6, 7:5, 7:6 Ka. Plíšková - Ostapenková 4:6, 7:5, 7:6 konec
20210514T12:10:00+0200
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková
Ostapenková

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.