Zima, déšť, tma a hala nikde... Fedcupová fraška pod širým nebem se protáhne až do pondělí

9. února 2014 11:16 - Sevilla
(Aktualizováno: 9. února 2014 21:43)

Počasí úřadovalo i při druhém dnu fedcupového zápasu španělských a českých tenistek v Seville. K druhému singlu nastoupily v neděli brzy ráno Klára Zakopalová proti Marii-Terese Torrové, ale vydržely na kurtu sotva hodinu, než začalo znovu pršet. Za stavu 6:3 a 2:0 pro českou tenistku bylo utkání kvůli dešti přerušené. Více už v neděli stihnout nešlo, takže pokud počasí dovolí, souboj českých a španělských tenistek bude pokračovat v pondělí od 10:00...

 

David Gray, Reuters

Fraška pod širým nebem. Tak mezi řádky hodnotí český tým prazvláštní podmínky, jež v Seville panují.

"Děkujeme ITF (Mezinárodní tenisové federaci) za to, že si můžeme první týden v únoru zahrát v Evropě venku - 10 stupňů, bez světel a bez halového kurtu," napsaly české tenistky ironicky na facebook fedcupového týmu.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

V sobotu se kvůli počasí odehrála jen úvodní dvouhra, po níž domácí vedou 1:0. V pondělí se začne hrát už v 10:00 ráno a po případné dohrávce duelu Torrová–Zakopalová by se měly odehrát souběžně dvě dvouhry, do nichž český nehrající kapitán Pála zvažuje nasazení uzdravující se Šafářové místo Záhlavové-Strýcové. Až nakonec, pokud by nebylo rozhodnuto o postupujícím do semifinále, by zřejmě došlo na čtyřhru.

Až do šesté hry byl pro Zakopalovou i Torrovou servis nevýhodou. Španělka měla velký problém s pohybem po zvlhlé antuce a vyráběla spoustu nevynucených chyb.

Zakopalová se naštěstí za stavu 3:2 chytla na podání, pak předvedla i pár es a působila jistější v úderech, takže pohodlně vyhrála v prvním setu 6:3. Mezitím drobný déšť sílil a přerušení utkání bylo na spadnutí.

Česká tenistka si ještě stihla uhrát brejk ve druhém setu, ale pak už se rozpršelo natolik, že hráčky musely utéct do šaten a pořadatelé roztáhli na kurtu zelenou plachtu a muselo se čekat. Marně, takže snad zase v pondělí...

Australanky postoupily po 21 letech do semifinále

Tenistky Austrálie si poprvé od roku 1993 zahrají semifinále Fed Cupu. Tým kapitánky Alicie Molikové porazil v prvním kole v domácím prostředí oslabené Rusko 4:0 a o finále se utká s Němkami. Ty na postup mezi čtyři nejlepší v týmové soutěži čekaly od roku 1995.

Loňské finalistky soutěže Rusky přijely do Austrálie bez svých 13 nejlepších hráček ve světovém žebříčku. V Hobartu mladé svěřenkyně Anastasie Myskinové nezískaly ani set.

Pro Německo získala v Bratislavě rozhodující třetí bod Angelique Kerberová, která v nedělní úvodní dvouhře porazila slovenskou jedničku Dominiku Cibulkovou. Finalistka Australian Open po návratu z Melbourne nezískala v týmové soutěži ani bod, druhou dvouhru prohrála 3:6, 6:7.

Dál postoupily také Italky, které zatím v USA neztratily ani zápas. V semifinále se střetnou právě s vítězem duelu Španělsko - ČR. Italky vedly v Clevelandu už po sobotě 2:0 a třetí postupový bod přidala Karin Knappová po výhře nad Alison Riskeovou. Oba výběry nastoupily bez nejlepších hráček a duel dopadl stejně jako loni, protože i před rokem Italky v 1. kole soutěže americký tým vyřadily. Do finále pak přešly přes Češky a nakonec slavily trofej.

Utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu:
Hobart: Austrálie - Rusko 4:0
Stosurová - Kanová 6:2, 6:3,
Bartyová, Dellacquaová - Chromačovová, Solovjovová 6:1, 6:3.
Bratislava: Slovensko - Německo 1:3
Cibulková - Kerberová 3:6, 6:7 (5:7),
Rybáriková, Čepelová - Görgesová, Grönefeldová 4:6, 6:3, 10:7.
Cleveland: USA - Itálie 1:3
Riskeová - Knappová 3:6, 5:7,
Davisová, Keysová - Burnettová, Matteucciová 6:2, 6:3.
kez, Sport.cz, Právo

  2:6, 1:6 Muguruzaová - Kvitová 2:6, 1:6 konec
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: