Živě

Zima, déšť, tma a hala nikde... Fedcupová fraška pod širým nebem se protáhne až do pondělí

9. února 2014 11:16 - Sevilla
(Aktualizováno: 9. února 2014 21:43)

Počasí úřadovalo i při druhém dnu fedcupového zápasu španělských a českých tenistek v Seville. K druhému singlu nastoupily v neděli brzy ráno Klára Zakopalová proti Marii-Terese Torrové, ale vydržely na kurtu sotva hodinu, než začalo znovu pršet. Za stavu 6:3 a 2:0 pro českou tenistku bylo utkání kvůli dešti přerušené. Více už v neděli stihnout nešlo, takže pokud počasí dovolí, souboj českých a španělských tenistek bude pokračovat v pondělí od 10:00...

 

David Gray, Reuters

Fraška pod širým nebem. Tak mezi řádky hodnotí český tým prazvláštní podmínky, jež v Seville panují.

"Děkujeme ITF (Mezinárodní tenisové federaci) za to, že si můžeme první týden v únoru zahrát v Evropě venku - 10 stupňů, bez světel a bez halového kurtu," napsaly české tenistky ironicky na facebook fedcupového týmu.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

V sobotu se kvůli počasí odehrála jen úvodní dvouhra, po níž domácí vedou 1:0. V pondělí se začne hrát už v 10:00 ráno a po případné dohrávce duelu Torrová–Zakopalová by se měly odehrát souběžně dvě dvouhry, do nichž český nehrající kapitán Pála zvažuje nasazení uzdravující se Šafářové místo Záhlavové-Strýcové. Až nakonec, pokud by nebylo rozhodnuto o postupujícím do semifinále, by zřejmě došlo na čtyřhru.

Až do šesté hry byl pro Zakopalovou i Torrovou servis nevýhodou. Španělka měla velký problém s pohybem po zvlhlé antuce a vyráběla spoustu nevynucených chyb.

Zakopalová se naštěstí za stavu 3:2 chytla na podání, pak předvedla i pár es a působila jistější v úderech, takže pohodlně vyhrála v prvním setu 6:3. Mezitím drobný déšť sílil a přerušení utkání bylo na spadnutí.

Česká tenistka si ještě stihla uhrát brejk ve druhém setu, ale pak už se rozpršelo natolik, že hráčky musely utéct do šaten a pořadatelé roztáhli na kurtu zelenou plachtu a muselo se čekat. Marně, takže snad zase v pondělí...

Australanky postoupily po 21 letech do semifinále

Tenistky Austrálie si poprvé od roku 1993 zahrají semifinále Fed Cupu. Tým kapitánky Alicie Molikové porazil v prvním kole v domácím prostředí oslabené Rusko 4:0 a o finále se utká s Němkami. Ty na postup mezi čtyři nejlepší v týmové soutěži čekaly od roku 1995.

Loňské finalistky soutěže Rusky přijely do Austrálie bez svých 13 nejlepších hráček ve světovém žebříčku. V Hobartu mladé svěřenkyně Anastasie Myskinové nezískaly ani set.

Pro Německo získala v Bratislavě rozhodující třetí bod Angelique Kerberová, která v nedělní úvodní dvouhře porazila slovenskou jedničku Dominiku Cibulkovou. Finalistka Australian Open po návratu z Melbourne nezískala v týmové soutěži ani bod, druhou dvouhru prohrála 3:6, 6:7.

Dál postoupily také Italky, které zatím v USA neztratily ani zápas. V semifinále se střetnou právě s vítězem duelu Španělsko - ČR. Italky vedly v Clevelandu už po sobotě 2:0 a třetí postupový bod přidala Karin Knappová po výhře nad Alison Riskeovou. Oba výběry nastoupily bez nejlepších hráček a duel dopadl stejně jako loni, protože i před rokem Italky v 1. kole soutěže americký tým vyřadily. Do finále pak přešly přes Češky a nakonec slavily trofej.

Utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu:
Hobart: Austrálie - Rusko 4:0
Stosurová - Kanová 6:2, 6:3,
Bartyová, Dellacquaová - Chromačovová, Solovjovová 6:1, 6:3.
Bratislava: Slovensko - Německo 1:3
Cibulková - Kerberová 3:6, 6:7 (5:7),
Rybáriková, Čepelová - Görgesová, Grönefeldová 4:6, 6:3, 10:7.
Cleveland: USA - Itálie 1:3
Riskeová - Knappová 3:6, 5:7,
Davisová, Keysová - Burnettová, Matteucciová 6:2, 6:3.
kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.