Bude to možná až bratrovražedný boj, odhaduje před zápasem s Čechy Slovák Tatar

17. února 2014 06:42 - Soči

Dva zápasy byli na olympijských hrách spíš pro smích, v tom třetím ale ukázali, že se s nimi musí počítat. Hokejisté Slovenska po trapasech se Spojenými státy a Slovinskem trápili ruskou sbornou, které podlehli až po nájezdech 0:1 a na základě toho hýří před úterním osmifinále s Českou republikou sebevědomím. „S Čechy se dá vyhrát,“ říká útočník Tomáš Tatar.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

„Od pokaženého zápasu se Slovinci jsme věděli, že asi pro osmifinále chytíme těžkého soupeře. Ale tady už si nevyberete. Podívejte se, jaké problémy dělají favoritům Švýcaři," řekl Tatar a přiznal, že Češi nejsou týmem, který si vyloženě nepřáli.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

„Samozřejmě že například Kanada by byla úplně nepříjemná. Čechy si rozebereme na videu a uvidíme, jak co hrají. Věřím, že máme dobré útočníky na to, abychom přehráli jejich obránce a dali nějaké góly," soudí útočník Detroitu a poodhaluje, proč se svěřenci Vladimíra Vůjtka dokázali proti Rusům oklepat z porážek 1:7 od USA a 1:3 od Slovinců.

„Jako mužstvo jsme si už sedli, všechno jsme si do detailů rozebrali a řekli, jak hrát jinak. Ukázali jsme, že hokej hrát umíme. Rusko je jedním z favoritů na medaili a my si dokázali, jak silným kolektivem umíme být," těšilo Tatara.

„Chtěli jsme sami sobě dokázat, že hokej hrát umíme. A lidem předvést, že bojujeme za slovenský národ. Uvědomuju si, že se na nás doma hněvali, ale neznamenalo to, že jsme nechtěli hrát hokej," vzkazuje Tatar a už myslí na osmifinále s Čechy.

„Bude to velmi náročný zápas, možná až bratrovražedný boj. Ale takové zápasy jsou pro lidi nejlepší. Doufám, že náš národ bude za námi a my ho potěšíme. Věřím, že se dáme do kupy a předvedeme super výkon, aby byl každý Slovák hrdý," prohlásil Tatar.

Jan Škvor (Soči), Sport.cz

Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: