Diváci trnuli. Brankář Bäckström ležel po kolizi bezvládně na ledě

Minnesota

Na středeční duel NHL nebude mít příjemné vzpomínky. Brankář Minnesoty Niklas Bäckström si proti Torontu zachytal jen pár minut. Po srážce s útočníkem Nazemem Kadrim zůstal chvíli bezvládně ležet na ledě a nakonec z utkání odstoupil.

Útočník Toronta Nazem Kadri (v bílém dresu) sráží gólmana Niklase Bäckströma.

Běžela 8. minuta první třetiny, když Kadri najel do finského gólmana a loktem ho zasáhl do hlavy. Vypadalo to hrozivě. Pětatřicetiletý rodák z Helsinek zůstal několik vteřin ležet nehybně na zemi. Poté naštěstí vstal a v utkání pokračoval. Ovšem jen tři minuty, poté zamířil do šaten a do klece putoval jeho náhradník Josh Harding.

Kadri obdržel od rozhodčích dvě minuty za nedovolené bránění. Třiadvacetiletý Kanaďan nakonec zápas nedohrál. Ve třetí třetině tvrdě narazil na mantinel Mikaela Granlunda a sudí mu udelili za úder na hlavu trest na pět minut a do konce utkání. Minnesota nakonec zvítězila v zápase 2:1 po samostatných nájezdech.