Brno - Slavia 0:1Slávisté po sedmi zápasech vyhráli, v Brně zajistil výhru Juhar

62. Juhar 0 : 1

Fotbalisté pražské Slavie po sedmi zápasech v první lize zvítězili. V 19. kole vyhráli v Brně 1:0 a posunuli se na osmé místo tabulky, mimo jiné právě před svého soupeře. Venku slávisté zvítězili poprvé od října 2011. Utkání chudé na šance rozhodl po hodině hry Juhar, jehož střelu brankář Doležal podcenil a míč pustil do sítě.

Brněnský Michal Škoda (vpravo) si kryje míč před Marcelem Gecovem ze Slavie.

Utkání sousedů v tabulce začala lépe Slavia. V šesté minutě vypálil z hranice vápna Juhar a notně vystrašil brankáře Doležala. Zbrojovka se do tempa dostávala pozvolna, první šanci měl v 16. minutě Mezlík, ke kterému se odrazil míč po rohu. Zkušený brněnský záložník ale tvrdou ranou těsně minul branku.

Poté se hrál jen průměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. První poločas tak skončil bez branek a ani po přestávce diváky v chladném počasí hra moc nebavila. Zbrojovka postrádala kvalitu v rozehrávce, navíc kvůli zdravotním problémům musel ze hry odstoupit kapitán Švancara a útočná činnost Brna se tím v podstatě zhroutila.

Pražané se nikam netlačili a čekali na soupeřovu chybu. Jedna z nich přišla v 61. minutě. Míč propadl na malé vápno, kde byl připravený Mičola, ovšem jeho rána z otočky skončila vysoko nad bránou.

Jenže první varování Zbrojovce nestačilo, o minutu později už inkasovala. Pražané rozehráli nakrátko standardní situaci a domácí nechali spoustu prostoru Juharovi, který z velké dálky napřáhl. Míč nepříjemně poskakoval a nakonec doplachtil až do Doležalovy sítě.

Slavia od té doby kontrovala výsledek a až na jedinou výjimku žádné komplikace nepřipustila. Zbrojovka si šanci na vyrovnání vytvořila jen v 90. minutě, kdy se k dlouhému centru dostal Pernica, ale Čontofolský vytáhl míč nad břevno. Ani potřetí tak Brno nedokázalo v jarní části soutěže bodovat.

19. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 62. Juhar. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Peřina. ŽK: Michal Škoda - Bortel, Vošahlík. Diváci: 4102.
Brno: Doležal - Husár, Pernica, Brabec, Hyčka (84. Traoré) - Pašek (57. Kunc), Šoljič, Zavadil, Mezlík - Švancara (61. Přerovský), Michal Škoda. Trenér: Čuhel.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Gecov (46. Zmrhal), Juhar, Petrák, Mičola (90. Šimeček) - Škutka (66. Milan Škoda), Vošahlík. Trenér: Rada.