Dukla - Olomouc 0:0Hašek ani jednu ze čtyř tutovek nevyužil, a tak Dukla soupeře z Hané nepředstihla

Fotbalisté pražské Dukly nevyužili možnost předstihnout v tabulce Gambrinus ligy čtvrtou Olomouc. V prvním utkání 25. kola se na Julisce rozešli s Hanáky bez branek. Smolíčkem utkání byl domácí Pavel Hašek, který měl čtyři velké šance, ale ani jednu nevyužil. Sigma tak nevyhrála již sedm soutěžních zápasů. Alespoň se bodově dotáhla na třetí Jablonec, který má sobotní zápas s Plzní k dobru.

Patrik Gedeon z Dukly (vlevo) a olomoucký Jan Javůrek sledují míč.

Hanáci strádají také kvůli výpadku svého nejlepšího střelce Ordoše. Olomoucký kanonýr se v minulých pěti kolech netrefil, což je v sezóně jeho nejdelší série bez gólu. Na Julisku však kvůli zranění ani nedorazil, a tak Sigma musela spoléhat na jiné.

Dukla pozvala do hlediště členy svých mládežnických týmů, kteří se s práskačkami v ruce snažili navodit správnou atmosféru. Na hřišti bylo brzy patrné, že domácí jsou po výsledcích z minulých týdnů v mnohem lepší pohodě než Olomouc. Již v 10. minutě mohl otevřít skóre Hašek, jeho volej zblízka však brankář Zlámal skvěle vyrazil. Poté běžel Hašek na olomouckého gólmana sám ze strany, Zlámal však jeho střelu znovu vytlačil na roh. Ve 33. minutě se Hašek ocitl ve velké šanci do třetice - a tentokrát vysoko přestřelil.

Nevýrazní Hanáci museli být rádi, že do přestávky gól nepadl.

Až ve druhém poločase se předvedli i hosté. Navrátil zachytil chybnou rozehrávku kapitána Dukly Gedeona a jeho nadějnou ránu vytáhl Rada s námahou na roh. V 50. minutě to byla první šance Olomouce.

Dukla jako by se přizpůsobila soupeři, do její hry se vloudila nervozita a řada nepřesností. Přesto si v 65. minutě vypracovala další tutovku. I počtvrté v ní byl Hašek, ještě přiťukl volnému Pospěchovi, který měl před sebou prázdnou branku, ale ve skluzu trefil jen obránce.

Dukla v závěru soupeře přitlačila, také Pospěch však ztroskotal na výtečném Zlámalovi.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Zeman. ŽK: Štetina, Borek, Vrzal - Javůrek, Navrátil, Škerle, Hořava. Diváci: 3580.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Kalouda (57. Malý), Borek, Gedeon - Hašek (74. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Berger). Trenér Kozel.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Koutný - Pospíšil (90. Šindelář), Hořava, Javůrek (46. Petr) - Navrátil (89. Varadi), Doležal, Plšek. Trenér Pivarník.