Liberec - Příbram 1:1Liberec při rozlučce legend přišel s Příbramí o sérii výher

10. Wágner (penalta) 0 : 1
57. Šural 1 : 1

Liberec

Fotbalisté Liberce remizovali v závěrečném 30. kole první ligy s Příbramí 1:1. Při rozlučce veteránů brankáře Zbyňka Hauzra a Tomáše Janů s kariérou na konci sezony tak nedokázali prodloužit sérii výher na deset utkání. Hosté pod Ještědem vedli po penaltě Tomáše Wágnera, po změně stran vyrovnal Josef Šural. Příbram dohrávala bez vyloučeného Mašána, ale Severočeši vítěznou trefu nepřidali, jen dvakrát trefili tyč.

V jakých podmínkách se závěrečné kolo ligy v Liberci hrálo, svědčí i pohled na Aleksandara Andrejeviče z Příbrami.

Liberec v minulém kole výhrou v Plzni získal jistotu třetího místa a trenér Jaroslav Šilhavý tak mohl v domácí derniéře zamíchat se sestavou. Do základní jedenáctky nasadil obě loučící se legendy Slovanu brankáře Hauzra i záložníka Janů, naopak nečekaně nechal jen na lavičce špílmachra Štajnera i stopera Kováče. Ve středu obrany ho nahradil Hušek.

Liberec v předchozích pěti domácích duelech inkasoval jediný gól, dnes mu ale čisté konto vydrželo jen necelých deset minut. Sudí Matějek odpískal po zákroku Fleišmana na Mareše penaltu a Wágner ji proměnil, byť si Hauzr na míč sáhl. Příbram dala venku gól po třech zápasech.

Nasáklý terén favoritovi viditelně neseděl a ztěžoval mu kombinaci. Domácím navíc výrazně chyběly Štajnerovy ofenzivní schopnosti. Slovan sice většinu času držel míč, finální fázi ale nezvládal. Naopak hosté hrozili z brejků. Před Mašánem v poslední chvíli zakročil rychlým vyběhnutím Hauzr, stejný hráč pak trefil boční síť domácí branky. Na druhé straně se probil z úhlu do vápna Šural, vedl si však podobně.

Do druhé půle vstoupil Slovan náporem. Ve 47. minutě střílel Rabušic, ale Rondzik mu skórovat v sedmém ligovém utkání po sobě nedovolil. Pak na opačné straně zachránil proti Jugasovi Hauzr.

Domácí zvyšovali tlak. Rabušice znovu vychytal Rondzik, v 57. minutě už ale Severočeši vyrovnali, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Šural. Skóre mohl otočit Delarge, kdyby proti němu znovu dobře nezasáhl Rondzik.

Po hodině hry za velkých ovací fanoušků přepustil Janů místo Štajnerovi. Liberecký nápor nechtěně podpořil Mašán, který během dvou minut dostal dvě žluté karty a poslal svůj tým do deseti.

Hosty držel výborný Rondzik, vytáhl se především v 78. minutě po Rabušicově hlavičce a následné Šuralově dorážce. Liberecký tlak byl v závěru drtivý, ale vítězného gólu se Slovan nedočkal. Rabušicovi i Štajnerovi zkazila radost branková konstrukce.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)
Branky: 57. Šural - 10. Wágner z pen. Rozhodčí: Matějek - Gallo, Černý. ŽK: Mašán (Příbram). ČK: 67. Mašán. Diváci: 4444.
Liberec: Hauzr (90. Bojčuk) - Frýdek, Hušek, Kelič, Fleišman - Šural (80. Komenda), Rybalka, Pavelka, Janů (59. Štajner), Delarge - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Příbram: Rondzik - Jugas, Andrejevič, Mišůn, Divíšek (74. Hanuš) - Mareš (71. Stratil), Tarczal, Mašán, Pleško - Wágner, Krbeček (84. Barák). Trenér: Straka.