Slavia - Kuang-čou 5:1Sešívaní dali v Dubaji lekci čínskému mistrovi, také Sparta vyhrála

Sešívaní se na soustředění v Dubaji dočkali první výhry. Fotbalisté pražské Slavie porazili čínský Kuang-čou Evergrande výrazně 5:1. Sparta porazila ve Španělsku dánský Aalborg 2:1. V dalších zápasech na zahraničních soustředěních Zlín porazil Septemvri Sofii 5:0, Teplice podlehly Šachtaru Soligorsk 1:2 a Bohemians zdolali Gabalu 3:1.

Jan Bořil ze Slavie Praha během utkání s Villarrealem.

Výhra, která udělá čínským vlastníkům klubu obzvlášť velkou radost. Vždyť Slavia v Dubaji rozprášila tým mistra čínské ligy! Již do přestávky rozhodla třemi góly, Bořil dvěma trefami oslavil prodloužení smlouvy. Po přestávce byli sešívaní i nadále nelítostní, soupeř snížil z penalty až za stavu 5:0...

Do slávistické branky se poprvé od přestupu z Liberce postavil gólman Ondřej Kolář, moc práce však neměl. Čínský šampión vedený bývalým italským reprezentantem a nyní trenérem Fabiem Cannavarem nasadil do první půle hráče širšího kádru a Pražané toho dokonale využili.

Sparta vyhrála v úvodním utkání na soustředění ve Španělsku nad Aalborgem 2:1 a zvítězila i ve čtvrtém zápase v rámci zimní přípravy. Sedmý tým dánské ligy sice vedl od 50. minuty po trefě Slováka Lesniaka, ale hned za osm minut srovnal Šural a v 88. minutě rozhodl Zahustel.

Poprvé v základní sestavě Sparty nastoupil nejdražší hráč české ligy, rumunská zimní posila Nicolae Stanciu.

Klokani ve druhém utkání na soustředění v Turecku porazili ázerbajdžánskou Gabalu 3:1. Nastoupili s pozměněnou sestavu. Volno dostal brankář Fryšták, lehká zranění nepustila do hry Maška, Tetteha ani Vránu.

Přesvědčivé vítězství 5:0 si připsali fotbalisté Zlína v prvním utkání tureckého soustředění. Utkání proti bulharské Septemvri Sofia měli po celou dobu pod kontrolou.

Teplice ve druhém zápase na kyperském soustředění narazily na běloruský Soligorsk. Třetímu týmu tamní nejvyšší soutěže podlehly 1:2. Trenér Šmejkal do utkání poslal sestavu s tříobráncovým rozestavením.

Přípravná fotbalová utkání:
V Dubaji: Slavia Praha - Kuang-čou Evergrande 5:1 (3:0)
Branky: 1. a 45. Bořil, 43. Zmrhal, 51. Necid, 60. Souček - 84. Alan z pen.
Slavia: Kolář - Jugas (81. Frydrych), Kúdela (81. Ngadeu), Deli (35. Pokorný), Sýkora (81. Sobol) - Bořil (81. Van Buren), Souček (81. Hromada), Hušbauer (81. Bucha), Zmrhal (81. Stoch) - Danny (74. Škoda) - Necid (81. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Ve Španělskou: Sparta Praha - Aalborg 2:1 (0:0)
Branky: 58. Šural, 88. Zahustel - 50. Lesniak.
Sparta: Bičík (46. Vorel) - Zahustel, Hovorka (84. Mustedanagič), M. Kadlec, Čivič (67. Vatajelu) - V. Kadlec (67. Plavšič), M. Frýdek (67. Kulhánek), Stanciu, Sáček (67. Mavuba), Ben Chaim (86. Dao) - Šural (67. Lafata). Trenér: Stramaccioni.
V Turecku: Bohemians Praha 1905 - Gabala 3:1 (1:0)
Branky: 31. Luts, 69. Nečas, 70. Martin Hašek ml. - 49. Hadžijev.
Bohemians: Kouba - Bartek, Bederka (46. Krch), Hůlka (46. Šmíd), Urdinov - Záviška (46. Reiter), Švec (46. Jindřišek), Vaníček, Luts (46. Martin Hašek ml.) - Nečas, Kabajev (57. Dias). Trenér: Martin Hašek st.
V Turecku: Fastav Zlín - Septemvri Sofia 5:0 (2:0)
Branky: 57. a 60. Džafič, 1. Mehanovič z pen., 14. Vukadinovič, 53. Bijimine.
Zlín - I. poločas: Dostál - Kopečný, Hnaníček, Gajič, Bartošák - Vukadinovič, Janíček, Jiráček, Holzer - Mehanovič, Beauguel.
II. poločas: Zlámal - Matejov, Bačo, Bijimine, Holík - Ekpai, Traoré, Hronek, Džafič - Mehanovič (60. Vukadinovič), Slaměna. Trenér: Páník.
Na Kypru: FK Teplice - Šachtar Soligorsk 1:2 (1:1)
Branky: 14. Kučera - 45. Kozlov, 63. Jackson.
Teplice: Grigar - Čmovš, Ljevakovič (46. Hyčka), Jeřábek - Vondrášek (46. Vošahlík), Soungole, Kučera, Trubač (61. Žitný), Krob - Červenka, Rezek (70. Šup). Trenér: Šmejkal.