Rubriky:

Běžkyně sobě

Atletka inspirující druhé prohrála svou bitvu s rakovinou

25. srpna 2016 11:15 - New York

Shannon Romančuková Saturnovová byla v sedmém měsíci těhotenství, když jí byla poprvé diagnostikována rakovina prsu. Dvaatřicetiletá běžkyně z New Yorku těžké nemoci podlehla začátkem července. Inspirativní běžkyni lidé kromě jiného znali z videoklipu nabádajícího ženy k včasným prohlídkám u lékaře.

 

facebook S. Saturno

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

I přes podstupovanou chemoterapii pokračovala Shannon v běžeckém tréninku a v práci jako speciální pedagog. „Běhání mi dalo klid, sílu a smysl pro to, co je opravdu důležité," svěřila se běžkyně na konci loňského roku časopisu Runner's World. „Běh mě činí šťastnou," dodala.

ČTĚTE TAKÉ: Pokořila svatý grál. Předtím strávila 864 dní v nemocnici a zažila na 200 operací

Po sobě zanechala dcerku Siennu Hope, dnes dvouapůlletou, a manžela Kevina. Po okolí jejich domku běhala, většinou také s dcerou v kočárku, minimálně pětkrát týdně. Někdy zvládla jen míli, někdy více, ale vždy do tréninku šla s nadšením a vervou. A běhala i ve chvíli, kdy jí lékař volal, že po první zběžné prohlídce potřebuje udělat biopsii, odběr části podezřelé tkáně. Dva dny nato už měla zdrcující jistotu: jde o rakovinu ve druhém stádiu.

„Měla jsem jen dvě možnosti. Buď sedět doma a litovat se, nebo bojovat. Vybrala jsem si tu druhou možnost," řekla Shannon nejznámějšímu běžeckému periodiku. Boj zahrnoval tři cykly chemoterapie. A když se vše zdálo navracet se k lepšímu, objevili doktoři rakovinné bujení v jejích lymfatických uzlinách. A později na plicích, játrech, kostech. Boj a chemoterapie pokračovala až do konce. Díky videu, které natočila krátce před svou smrtí, dává běžkyně sílu dalším k jejich vlastnímu boji.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce