Rubriky:

Ladíme

5 dobrých rad, jak běhat s partnerkou a užít si to

11. února 2016 13:16 - Praha

Trávit volný čas s partnerkou je velmi dobrá investice ‒ jak do rodinné pohody, tak třeba i do rozvoje společných koníčků. Je snad něco krásnějšího, než den, kdy se ruku v ruce můžete oddávat něčemu, co vás oba baví a naplňuje? Abyste využili potenciál těchto okamžiků co nejlépe, máme pro vás pár rad odposlechnutých od odborníků.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Hlavně netlačte

První dobře míněná rada je velmi závažná: Netlačit na pilu, netlačit na pilu, netlačit na pilu! Na místě je lehké povzbuzení k výkonu. Pokud se partnerce zrovna dvakrát nechce vstávat z gauče ve vyhřátém obýváku, zkuste jí nenásilnou formou (použití výrazů jako „líná p***l", obřadné páchání sebevraždy nebo dokonce jakoukoli zmínku o obezitě nelze považovat za nenásilnou formu) osvětlit přínosy pohybu na čerstvém vzduchu, hodnotu společně strávených chvil a podobně. Pokud odpor trvá, raději to vzdejte, než bude pozdě.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Ujasněte si situaci

Určitě si hned doma ujasněte, co že to vlastně jdete páchat ‒ zda lehký výklus s překvapením (například doplněním iontů pomocí pěnivého nápoje na otočce), nebo plnohodnotný rychlostní trénink na krev. Ušetříte tak sobě, případně svému protějšku, nepříjemné překvapení. Při výběhu je rozumné, aby rychlejší a zkušenější z páru přizpůsobil své tempo tomu pomalejšímu. Zmínky o hlemýždích, zkaženém odpoledni či nesmyslnosti samotné lidské existence nejsou na místě. Věřte mi, zkoušel jsem to.

Myslete jen na ni

Určitě cestou potkáte i jiné běžce a běžkyně. Můžete se s nimi krátce pozdravit, například lehkým pokynutím ruky, ale hned se zase myslí i pohledem (!) vraťte ke své milované. Myslím to vážně! I kdyby dívka běžící naproti vám měla ty nejsvůdněji přiléhavé elasťáky na světě, případně by jejím vyvinutým kojícím mechanismům hrozilo vypadnutí z podměrečné oděvní součástky, nehulákejte za ní, nepískejte obdivně a ani se nesnažte podělit se o své překypující dojmy se svou drahou polovičkou. Jsem si jistý, že by to neocenila. Myslete proboha na teplo svého rodinného krbu! (Pokud možno hlavou.)

ČTĚTE TAKÉ: Pánský strollering. Potěší partnerky, naštve všechny ostatní

Drnkejte jen na příjemnou notu

Je to sice poněkud výstřední kratochvíle, ale mnozí z nás si se svými protějšky rádi/rády povídají. Snažte se pro společný výběh navodit příjemnou atmosféru a zvolit vhodné relaxační téma (pokud tedy nebudete trénovat útěk jeden před druhým). Můžete se například podělit o své zážitky z poslední lekce jógy, o svá pozorování slibného mentálního i fyzického vývoje vašich ratolestí či o plány na společnou dovolenou. V žádném případě se nebavte o tom, jak vás štve šéf v práci (ale buďte pro jistotu připraveni, že vyslechnete něco podobného z úst své milované a připravte si pár empatických a konejšivých frází) nebo dokonce o vašich pochybách o schopnosti splácet společný spotřebitelský úvěr. Kdo si chce pohodu připojistit, vetkne si do každé dlaně po páru vonných tyčinek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Partnerský běh aneb Pánové, takhle by to nešlo!

Buďte partnerem

A nejdůležitější rada na závěr. Tedy vlastně takové holé konstatování prostého faktu: Jste partner, ne trenér. Já vím, zní to nepřirozeně. I já sám jsem pučel touhou podělit se o své rady se svou drahou. Ale ještě to nikdy k ničemu pozitivnímu nevedlo. Nedokážu si představit, že by byla chyba v mých dobře míněných radách, ale pro jistotu to nezkoušejte, je-li vám život milý. Krajně nevhodné jsou výzvy k úpravě rychlosti, došlapu či dokonce celého běžeckého stylu. Pokud tedy netoužíte po tiché domácnosti, zdržte se jich. Vítané jsou naopak motivační proslovy typu: „Miláčku, tobě to dnes tak sluší!" nebo „Ty borovice dnes ale voní. Skoro tak krásně jako ty, lásko!"

POZNÁMKA:
* Výše uvedené rady potvrzují přední odborníci z několika států, kontinentů i kultur.
* Jakákoli podobnost někoho či něčeho z tohoto textu s někým či něčím skutečným je čistě náhodná.
* Pokud to u vás doma máte obráceně, zaměňte mužský rod za ženský a opačně.

René Kujan, Sport.cz

Půjdete běhat v páru?

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce