Rubriky:

Ladíme

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - rolujeme stehna

7. dubna 2016 07:01 - Praha

Kvadricepsy. Stačí se podívat a vidíte jednu z největších svalových skupin na lidském těle. Dominantním svalem je čtyřhlavý sval stehenní. A právě tento přichází dnes na rolování v seriálu, jak si pomoci od unavených svalů doma. Chodidlo, lýtko, holeň, nyní přední část stehen a rolování pro uvolnění po běžeckých trénincích.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pro uvolňovací a mobilizační cvičení opět využijeme válec, stejně jako v předchozích případech, což má výhodu, že nemusíte kupovat další pomůcky, vystačíte si opět se stejnou masážní pomůckou.

Na stehnech budeme pracovat ve dvou zónách. Od kolene do poloviny stehna, poté dále do oblasti kyčle. V každé zóně aplikujeme dvě techniky. Půjde o rolování a pokrčování. Základem je pozice v planku. Jako v přechozích případech půjdeme do úrovně příjemné bolesti. Rolování kvadricepsu můžeme použít před i po tréninku.

Rolování ovlivňuje triggery - spoušťové body, které v těle vznikají v důsledku nerovnováhy a mohou být i bolestivé, což může vést k omezení pohybu. Celá masáž by neměla být bolestivá. Běžec by měl pouze cítit napětí a uvolnění, které mu je příjemné.

Měli jste možnost vidět
Chodidlo, lýtko, holeň
Připravované díly
Hamstringy, oblast kyčle, záda

Jak dlouho?

Obecně se rolování doporučuje dvakrát až třikrát týdně po dobu 20 - 30 minut po konci tréninku. Jsou ale i tací, kteří rolují denně, třeba místo strečinku, a to okolo deseti minut.

Proč regenerace?

V rámci regenerace můžete používat více pomůcek - válce, míčky s odlišnou tvrdostí, masážní tyče a další. Pomůcky se dají využít prakticky kdekoliv. Můžete se namasírovat doma, v práci, na cestách, v přírodě.

Čemu můžeme předejít?

Cílem je zaměřit se na klíčové oblasti těla, můžeme předejít oslabení, přetížení a tím pádem také možnému zranění a zhoršení sportovního výkonu. Zároveň napomůžeme regeneračním procesům, které pak mohou probíhat rychleji a lépe.

Behani.sport.cz děkuje za spolupráci trenérovi Ondřeji Lungovi z Trigger Pointu a Nikole Bartákové.

lik,kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce