Rubriky:

Odjinud

Přeběhnutá odbočka a policie měla pohotovost. Bylo to děsivé, bál se otec o syna

26. listopadu 2015 08:59 - Praha

Cíl vypadal jasně, uběhnout půlmaratón. Výsledkem byl ale po více než pěti hodinách maratón. Jak se tohle může stát? Mladík Evan Megoulas si v neděli vyrazil ve Philadelphii zaběhnout polovinu královské trasy, ale minul jednu odbočku a ve vteřině byl problém na světě. Stále běžel, stále běžel. Nakonec ho musela hledat a dovézt zpět policie.

 

pennlive.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Bratr a rodina se shromáždili u cílové čáry, byli připraveni fandit a užít si poslední metry společně. Jenže nic, dlouho nic. Po půlhodině přišly první otázky. Bratr Petr se začal obávat, že se mohlo něco stát. Phil McAlorum, policejní seržant, měl v ten moment po klidném dni, akce začala. Fotografie Evana byla poslána do policistova mobilního telefonu, ten ji předal dalším důstojníkům. Hledání započalo.

Při pátrání se zjistilo, že mladík školou povinný minul odbočku a stále běží. Sám, nikde žádný běžec, přesto pokračoval. Stále věříc, že je blíže cíli. Až dva policisté po několika kilometrech teenagera dohnali.

Zjistili, že běžec je v pořádku, jenže on chtěl i přes nečekané prodloužení závodu pokračovat dále. Na kole s ním poté jeli zpět nejméně deset kilometrů. I když byl Evan smolařem půlmaratónu, všichni policisté se s ním chtěli po závodě vyfotit a blahopřáli mu k nečekanému "úspěchu". Svůj náhodný maratón si zaběhl za 5:23:11.

Úžasné a obohacující, přiznal mladík

Sedmnáctiletý mladík přitom v říjnu zaběhl půlmaratón pod hodinu a čtyřicet minut. Jeho nadšení pro běhání ale naposledy dostalo logistickou trhlinu. Místo osobního rekordu zalarmoval policejní složky.

„Bylo to děsivé. Naštěstí mu lidé během závodu pomohli, dali mu gely, dokonce mu ošetřili koleno. Cítil jsem se špatně, když jsme se vrátili. Měl velké puchýře, mohl stěží chodit. Je to prostě šílené," přiznal tíživé momenty pro pennlive.com otec Christ.

A jak vůbec mohlo dojít k minutí odbočky? Jeho bratr pro server 6abc.com uvedl, že Evan má poruchy učení a občas se něco přihodí. „Bylo to docela úžasné a obohacující," přiznal ale po závodě nešťastný běžec, který si chtěl zaběhnout maratón až v lednu. Takto si ho zkusil o pár týdnů dříve a jedno už ví: uběhne ho. Pokud tedy špatně zase neodbočí.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce