Rubriky:

Odjinud

Test v olympijském Riu zkusilo 30 000 lidí. Jak to dopadlo?

2. června 2016 09:12 - Rio de Janeiro

Prvních necelých 30 000 lidí mělo možnost okusit závodní atmosféru Rio de Janeira. V neděli se město zahřívalo na svou velkou úlohu, které se již zanedlouho zhostí. Rio Marathon a Halfmarathon patří mezi nejmalebnější na světě. Známé pláže mohou závodníci zažít i z trochu jiné perspektivy.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Trasa závodu vede podél ikonických pláží, s nimiž se poměřují všechny ostatní pláže světa. Copacabana, Ipanema leží na cestě mezi startem v Recreio dos Bandeirantes, olympijským parkem a čtvrtí Flamengo v zálivu Guanabara Bay.

„Rio de Janeiro je úžasné, dostane vás. Běhání v takové krajině je pohádkově neskutečné," nešetřil chválou běžec Wendel Sodre. A pozadu nezůstala ani jiná běžkyně, Ana Carolina Alvarenga: „Tohle město je prostě úžasné. Pohled na to všechno vás hluboce zasáhne. Když můžete z trasy shlížet na to všechno, je to prostě úžasné."

Také v jihoamerickém Riu dominovali běžci z Keni. Elijah Kipkemei Kemboi vybojoval zlato s časem 2:17, v ženách byla nejrychlejší jeho krajanka Priscila Lorchima s časem 2:41.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce