Rubriky:

Odjinud

Olympijský šampión o vlásek unikl smrti

28. října 2016 08:27 - Canberra

Američan Matthew Centrowitz, mistr světa v běhu na 1500 metrů a také olympijský vítěz na této trati se v úterý podruhé narodil. Při své návštěvě v Austrálii jen o vlásek unikl smrti. Navštívil totiž zábavní park Dreamworld a z atrakce, která se převrátila a dva muže a dvě ženy doslova rozmačkala, vystoupil chvíli před katastrofou.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Australský největší zábavní park má mezi svými atrakcemi také takzvané Thunder River Rapids, jakousi horskou dráhu projíždějící vodou. Jen pár okamžiků předtím, než došlo k tragédii, při níž zahynuli bratr se sestrou a partnery, Matt Centrowitz z atrakce vystupoval.

ČTĚTE TAKÉ: Patřil mezi vyvolené. Jeho strmou kariéru i život ukončila zbytečná tragédie

S největší pravděpodobností vystoupil poslední jízdu před nehodou. Pásový dopravník dopravující rafty na konec atrakce po převrácení plavidla stáhnul nešťastníky pod vodu a rozdrtil je. Sedmadvacetiletý Centrowitz byl viditelně šokován. Takhle si svůj pobyt v Austrálii a zakončení sezóny určitě nepředstavoval.

Atrakce, na níž se incident odehrál, slouží právě třicátým rokem. Už v minulosti došlo k podobným nehodám, nikdy ale neměly tragické následky. „Naše myšlenky a modlitby směřují za postiženými rodinami," vyjádřil se na sociálních sítích Centrowitz poté, co zjistil celkový rozsah tragédie.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce