Rubriky:

Odjinud

Zmrzlý běh Antarktidou. Maratón v mínus dvaceti

30. listopadu 2016 10:36

Rádi běháte, ale v současných teplotách kolem bodu mrazu se vám moc nechce? Nechte se inspirovat. V Antarktidě, kousek od jižního pólu, se běžel maratón. Na 42 km trať se běžci vydali v mínus dvaceti stupních. A ještě si libovali, jak jim letos počasí přeje.

sntv

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V minulých letech se tady totiž tenhle ledový maratón běžel i v mínus třiceti. Je to dřina, vydáte ze sebe všechno, hrozí omrzlizny, ale při pohledu na následující záběry, si musíte říct: Nádhera!

Zmrzlý maratón běžel v roce 2013 i Čech Petr Vabroušek a vyhrál. Měl přitom mnohem horší podmínky než jeho letošní následovníci. "Čekal jsem, že můj čas 3:34:47 letos někdo překoná. Že se tak nestalo, mě těší. Z toho, že můj rekordní čas odolal, mám velkou radost." říká dnes, když jsme ho zastihli před odletem do Austrálie.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce