Rubriky:

Radíme

Dře celá rodina. Dříči, pojďte vyzvat Divokou Šárku

18. dubna 2015 12:57 - Praha

Táta, máma, děti směr do Divoké Šárky v Praze, kde vás čeká dřina, sportovní dřina. „Bohemia Race je Dřina, ukaž se, co v tobě dřímá!!“ To je motto nového outdoorového překážkového běhu. Různé úrovně obtížnosti, dětský okruh. Akce na celý den, nejen sport, ale i spojení s kulturou. Nikam spěchat ale nemusíte, stačí si v kalendáři zatrhnout sobotu 12. září.

 

Bohemia Race

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Chceme se dostat do přírody, užít si zábavu. Myslíme si, že je tu mezera, kterou chceme zaplnit, chceme zapojit celé rodiny," říká o chystané premiérové akci Marek Holeček, který bude průvodcem.

Pokud vás zajímá přesný start, kdy budete muset stát na značkách, tak ten nedostanete. Není. Až přijdete, vyběhnete bojovat s nástrahami trati. „Závod končí, až se uzavřou časové hodiny. Záleží, kolik lidí se přihlásí," dodává Holeček.

Kategorie
Jedna Dřina: Je určena pro Dříče, kteří nemají s podobným závodem zkušenosti, ale mají chuť si tento prožitek zakusit na vlastní kůži. Podstatou je absolvování jednoho kola.
Dvě Dřiny: Je pro otrlejší sportovce, kteří mají již něco naběháno a namakáno, a jsou schopni zvládnout šest kilometrů běhu a lezení přes překážky.
Tři Dřiny: Je určena pro ty, jimž jsou i dva okruhy málo, prostě pro ultraDříče.
Junior Dřina: Je trať speciálně vystavěna pro mladší účastníky závodu ve věkovém rozpětí šest až čtrnáct let, v délce jeden až jeden a půl kilometru.
V prvních třech výše uvedených kategoriích je možné se registrovat dvojím způsobem – jako jednotlivec (Dřeš se sám) či tým (Dře se vás víc)

Z tohoto důvodu není daná ani kapacita závodů. „Máme tu půlmaratónské běhy, kam se přihlásí dvanáct tisíc lidí. Tak tady třeba může být čtyři tisíce. To je můj odhad," dává do placu Holeček odvážné číslo. „Já mám odhad skromnější. Pět set, tisíc lidí, to je můj střízlivý odhad," připojuje se Ladislav Vomáčko, jeden z organizátorů.

Protože bude závod v Divoké Šárce, budou i překážky odpovídat tomuto stylu. O tom svědčí i některé názvy zátarasů. „Vymysleli jsme kruhový závod, lidi nám nikam neuběhnou deset kilometrů, takto to bude více atraktivní. Je na co se těšit. Máme tři okruhy. Chceme lidi natáhnout na nějaké překvapení. První zastavení je Motolice, dále třeba U sedláka, Ručkanda, Baron Prášil a poté také jedna vodní překážka, chceme využít zdejší lokalitu. Protáhneme závodníky vodou a nebudou jen plavat," je tajemným Vomáčko. „Rozhodně to nebude žádná procházka růžovým sadem," doplňuje Ondřej Růžek, jeden ze stavitelů trati.

Jenže nic není zadarmo, ale také můžete vyhrát. Pro vítěze jsou od organizátorů připraveny šeky od jednoho do padesáti tisíc korun. Kdo je chce získat, musí nejdříve zaplatit startovné. To začíná na 190 a končí na 1190 korunách.

„Nyní pořádáme první ročník. Do budoucna chceme dělat minimálně dva závody za rok. Jeden v Praze v září. Druhý příští rok v květnu v okolí Plzně," dodává marketingová ředitelka Kateřina Pelouchová.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce