Rubriky:

Radíme

3D tiskárny budoucnosti vstupují do sportovního průmyslu

11. října 2015 08:42 - Herzogenaurach

Již pár let se v odborných kruzích diskutuje o možnostech vyrábět běžeckou obuv přizpůsobenou individualitám chodidel jednotlivých běžců. Až doposud se jednalo spíše o vizionářské fantazie patřící do vzdálené budoucnosti. S nástupem 3D tiskáren se však tento přístup stává realitou.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jedna z celosvětově největších sportovních firem přichází s novým, převratným konceptem. Tvrdí, že posune běžeckou obuv na další úroveň, na níž bude každému dostupná mezipodešev se zcela individualizovaným tlumením a podporou. Bude prý možné vyrobit v reálném čase pro každého zákazníka zvlášť botu, která bude ideálně podporovat jeho chodidlo, klenbu v místech, kde to potřebuje a tlumit více či méně zcela přesně podle jeho běžeckého stylu, dopadu jeho chodidel či rozložení hmotnosti.

Blízká budoucnost by tedy měla vypadat tak, že nakráčíte do obchodu s běžeckou obuví, trochu se proběhnete na páse, trochu postojíte na skeneru chodidel. Počítač zaznamená přesné rozměry, tvary, rozložení váhy a zahrne další aspekty. Trojdimenzionální tiskárna vytiskne mezipodešev, která vám padne doslova jako ulitá. A vy po chvilce odcházíte z obchodu v podpaží s krabicí bot, které zohledňují veškerá specifika vašich nohou. Podávání ideálních výkonů tak už nebude nic bránit.

Co dále čekat od neomezených možností, jež nabízejí moderní technologie zpracování materiálů? Na další překvapivé novinky se máme těšit v nejbližších šesti měsících.

Mohlo by vás zajímat:
Vylaďte došlap
Analýza došlapu, sken chodidla

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce