Rubriky:

Radíme

Novinky pro nadcházející sezónu ‒ batohy a ledvinky

4. května 2016 07:39

S novou sezónou tu máme taky zcela nové počasí. A půjde-li to s neexistujícími globálními změnami klimatu takhle dále, budeme rádi za každou možnost mít u sebe co nejvíce tekutin. A takové možnosti nám poskytnou nejlépe právě běžecké batohy a ledvinky. Do jakého exempláře se zamilujete vy a nebudete se jej chtít zbavit ani v hodině uléhání na lůžko?

 

Milan Malíček, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Salomon Bag Agile 2 Set

Jednoduchý, lehoučký batoh určený na méně náročné výběhy, kdy vám s sebou stačí 1,5 litru vody a několik základních drobností. Jde vlastně o set batohu a hydratačního vaku s horním vývodem. Standardně je hadička vedena vpravo, je to i díky pravému přístupovému zipu jednodušší. Pokud máte ale své pití raději na levé straně, i tato varianta je díky oboustranným průchodkám možná. Na levém ramenním popruhu je malá elastická síťovaná kapsa. Pár drobností, jako třeba peněženka, se ale určitě vejde i do hlavní přihrádky k hydratačnímu vaku. Dobře řešený je také hrudní pás, který nabízí oboustranně odnímatelné uchycení ve čtyřech různých polohách. Batůžek nese i několik reflexních prvků.

ČTĚTE TAKÉ: Novinky pro nadcházející sezónu ‒ běžecké boty

Asics Lightweight Running Backpack

Větší batoh s množstvím kapes a dalších přípravků umožňujících mít za všech okolností vše nezbytné na dosah ruky. Deset litrů objemu už skýtá dostatek prostoru třeba i na třílitrový hydratační vak a nezbytnou výbavu na nějaké to horské ultra. V hlavní přihrádce na zip se dvěma jezdci je vše připraveno na vak, včetně izolační vrstvy. Bederní pás nese po každé straně vcelku objemnou kapsu na zip. Další kapsa na drobnější věci je z čela batohu. Nechybí ani gumová šňůrka na uchycení například nepotřebné bundy, pláštěnky a podobně. Levý ramenní popruh nese skládací kapsičku. Hrudní pás je oboustranně posuvný. Pěkné černo-červené provedení dává batohu ďábelský vzhled.

Salomon S-LAB Advanced skin 12 set

Batoh spíše připomínající důmyslnou vestu. Celou plochou obepíná trup a nese velké množství úložného prostoru. Součástí sady jsou dvě půllitrové pružné lahve (soft flask), které běžec nese vpředu na ramenních popruzích. Do zadní části lze dále umístit hydratační vak (není součástí). V batohu najdete i nouzovou reflexní pokrývku, kterážto bývá součástí povinné výbavy na ultra bězích. Kromě hlavní přihrádky máte k dispozici větší kapsu na zip, mohutné elastické boční kapsy na odkládání svršků za běhu (lze je použít bez sejmutí batohu ze zad), další dvě kapsy, tentokráte na zip, naleznete v podpaží. Samozřejmostí je u Salomonu také přípravek na uchycení trekových holí, dvojitý systém hrudních pásků nebo další drobné kapsičky na ramenních popruzích či nouzová píšťalka. Provedení by mělo být natolik jemné, že byste neměli mít problém tento batoh nosit třeba i na holém těle.

Opasek Salomon Sensibelt

Ledvinka na kratší výběhy v teplejším počasí. Do kapsy na zip umístíte všechno potřebné, například peněženku a mobil. I na klíče ještě zbude místo. Druhá, síťovaná kapsa nese láhev o objemu 0,6 litru. Výrobce využil už osvědčenou nádobu s trojúhelníkovým průřezem, jež lépe sedí na těle i se lépe drží. Vyměkčený široký pás ledvinky je plynule regulovatelný.

Opasek Salomon Energy Belt

Jde o variantu známého „granátového pásu" oblíbeného u běžců na dlouhé tratě. Dvě 0,2litrové ploché lahvičky pojmou nezbytnou dávku tekutin, hlavní kapsa na zip další potřebné věcičky včetně energetických gelů, tyčinek a podobně. K dispozici je i malá elastická kapsa na další drobnosti. Lehkou ledvinku nese široký síťovaný pás s výbornou možností regulace obvodu.

Připraveno ve spolupráci s Top4Running.cz.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce