Bulharsko - Kosovo 2:3Kosovo šokovalo Bulhary a na české fotbalisty ztrácí bod. Španělsko nezaváhalo

Fotbalisté Kosova zvítězili v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2020 na hřišti Bulharska gólem v nastavení 3:2 a ve skupině A se posunuli na třetí místo o bod za český tým. Kosovo po dvou remízách poprvé naplno bodovalo. Naopak Bulhaři nevyhráli ani počtvrté.

Kouč Kosova Bernard Challandes v kvalifikačním duelu v Bulharsku.

Hosty dostal do vedení ve 14. minutě Rashica. Domácí zásluhou Ivelina Popova před odchodem do šaten srovnali a ve druhé půli díky Dimitrovovi otočili skóre. Kosovo však v 64. minutě Muriqiho zásluhou srovnalo a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat Rashani. Bulhaři po páteční porážce 1:2 v České republice prohráli i druhé utkání pod vedením nového trenéra Krasimira Balakova.

Španělsko zvítězilo i ve čtvrtém kvalifikačním zápase. O výhře 3:0 nad Švédskem rozhodl až druhý poločas. Rozdílový gól vstřelil obránce Ramos v 64. minutě z pokutového kopu. Pět minut před koncem základní hrací doby se znovu z penalty prosadil Morata a dvě minuty po něm stanovil konečné skóre Oyarzabal.

Španěl Sergio Ramos oslavuje gól v kvalifikaci o ME 2020 proti Švédsku.

Seveřany na druhé příčce skupiny F vystřídalo Rumunsko díky triumfu 4:0 na Maltě. Třetí gól Rumunů vsítili Chipciu, který po uplynulé sezoně skončil ve Spartě po ročním hostování z Anderlechtu Brusel. Zápas ale nedohrál, jelikož v 81. minutě obdržel druhou žlutou kartu.

Stoprocentní bilanci ze čtyř utkání má rovněž Polsko, které si poradilo s Izraelem 4:0. Na třetí místo skupiny G se o bod za Izrael po výhře 4:1 v Severní Makedonii posunulo Rakousko. Slovinci si v Lotyšsku zastříleli a díky vítězství 5:0 poprvé naplno bodovali.

Srb Luca Jovič (uprostřed) se raduje se spoluhráči Aleksandarem Mitrovičem a Filipem Kostičem z gólu proti Litvě.

Třetí výhru ze čtyř zápasů oslavila Ukrajina po triumfu, která zdolala 1:0 Lucembursko. Srbsko ve skupině B díky vítězství 4:1 nad Litvou ve třetím duelu poprvé bralo tři body.

Stejnou bilanci jako Ukrajina má ve skupině D Irsko, které si poradilo s Gibraltarem 2:0. Po dvou remízách se Švýcary a Iry se v kvalifikaci premiérově ze tří bodů radovali Dánové, kteří porazili Gruzii 5:1.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:
Skupina A:
Olomouc: ČR - Černá Hora 3:0 (1:0)
Branky: 18. Jankto, 49. vlastní Kopitovič, 82. z pen. Schick.
Sofia: Bulharsko - Kosovo 2:3 (1:1)
Branky: 43. I. Popov, 55. Dimitrov - 14. Rashica, 64. Muriqi, 90.+3 Rashani.
Bulharsko: Mihajlov - Nedjalkov, Goranov, Božikov (46. Dimitrov), S. Popov - Despodov, Nedělev (70. Rusev), Kostadinov, G. Ivanov - Isa (79. Čunčukov), I. Popov. Trenér: Balakov.
Kosovo: Muric - Kololli, Aliti, Rrahmani, Vojvoda (62. Hadergjonaj) - Voca (62. Raskaj), Halimi - Rashica, Celina, Zhegrova (76. Rashani) - Muriqi. Trenér: Challandes.
Bělehrad: Srbsko - Litva 4:1 (3:0)
Branky: 20. a 34. A. Mitrovič, 35. Jovič, 90.+2 Ljajič - 71. Novikovas z pen.
Kodaň: Dánsko - Gruzie 5:1 (2:1)
Branky: 13. a 63. Dolberg, 30. Eriksen z pen., 73. Poulsen, 90.+3 Braithwaite - 25. Lobžanidze.
Dublin: Irsko - Gibraltar 2:0 (1:0)
Branky: 29. vlastní Chipolina, 90.+3 Brady.
1.Irsko43105:110
2.Dánsko31209:55
3.Švýcarsko21105:34
4.Gruzie41034:83
5.Gibraltar30030:60
Skupina F:
Tórshavn: Faerské ostrovy - Norsko 0:2 (0:0)
Branky: 49. a 84. B. Johnsen.
Ta'Qali: Malta - Rumunsko 0:4 (0:3)
Branky: 7. a 29. Puscas, 34. Chipciu, 90.+1 Man. ČK: 81. Chipciu (Rumunsko).
Madrid: Španělsko - Švédsko 3:0 (0:0)
Branky: 64. Ramos z pen, 85. Morata z pen., 87. Oyarzabal.
Varšava: Polsko - Izrael 4:0 (1:0)
Branky: 35. Piatek, 56. Lewandowski z pen., 58. Grosicki, 84. Kadzior.
Skopje: Severní Makedonie - Rakousko 1:4 (1:1)
Branky: 18. vlastní Hinterreger - 62. z pen. a 82. Arnautovič, 39. Lazar, 86. vlastní Bejtulai.
Riga: Lotyšsko - Slovinsko 0:5 (0:4)
Branky: 24. a 27. Črnigoj, 29. z pen. a 44. Iličič, 47. Zajc.