Sparta zachránila vedení v lize penaltou v nastavení bitvy se Slavií. Plzeň si zastřílela

Vypjaté derby skončilo smírem. Slavia - Sparta 1:1. V dalších dnešních zápasech 9. kola první fotbalové ligy Plzeň rozstřílela Pardubice 6:2 a Hradec Králové porazil Jablonec 1:0.  Sparťané se udrželi o skóre v čele soutěže před rivalem z Edenu.

Fotbalisté Sparty oslavují gól na 1:1 během utkání se Slavií.

Derby bylo patřičně třaskavé. Více bojovnosti a síly než fotbalu. Domácí poslal ve šlágru podzimu před vyprodaným hledištěm v 58. minutě z penalty do vedení Václav Jurečka, ale v 11. minutě nastavení obhájce titulu srovnal poté, co se z dalšího pokutového kopu prosadil střídající Lukáš Haraslín.

Pražští rivalové zůstávají jedinými dosud neporaženými týmy v sezoně nejvyšší soutěže. Sparta bodovala ve čtvrtém z posledních pěti ligových derby. Oba celky dohrávaly o deseti poté, co byli po vzájemné potyčce v 88. minutě vyloučeni kapitáni domácí Jan Bořil a hostující Ladislav Krejčí.

Potyčky po derby Slavia - Sparta v pražském Edenu Video: Sport.cz

Pochod fanoušků Sparty na stadion Slavie v EdenuVideo: Sport.cz

Sparta v původně devítiminutovém nastavení vyvinula velký tlak, ale zdálo se, že slávisté už vedení udrží. V osmé minutě po brejku překonal Vindhala střídající Chytil, videorozhodčí se ovšem vrátil k předchozí ruce slávisty Ogbua ve vápně. Szikszay po přezkoumání situace branku na 2:0 zrušil a nařídil na druhé straně penaltu. Haraslín v 11. minutě nastavení udržel nervy, poslal Mandouse k opačné tyči a srovnal.

Fotbalisté Plzně po rychlém obratu v úvodním dějství rozdrtili Pardubice 6:2 a posunuli se na třetí místo tabulky. Hosty poslal ve 13. minutě do vedení Denis Darmovzal, ale Západočeši ještě do přestávky otočili stav po gólech Lukáše Kalvacha, Sampsona Dweha a Robina Hranáče. Po pauze se za domácí prosadil Erik Jirka z penalty a v závěru dvakrát Rafiu Durosinmi, v nastavení snížil Kryštof Daněk.

Plzeňští si připsali 12. soutěžní vítězství po sobě a překonali tím vlastní rekord. Západočeši naplno bodovali v posledních šesti kolech a v součtu s drtivou výhrou 7:1 ve Zlíně zaznamenali v posledních dvou ligových duelech 13 branek. Viktoria, která má k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi, porazila Pardubice i ve čtvrtém domácím zápase nejvyšší soutěže. Východočeši podruhé za sebou nebodovali a jsou dvanáctí.

Hradec Králové při obnovené premiéře trenéra Václava Kotala porazil Jablonec 1:0. Domácí díky brance Daniela Horáka ze 17. minuty uspěli po sérii tří porážek. Severočeši dohrávali od 72. minuty bez vyloučeného Haidersona Hurtada.

Východočeši v nejvyšší soutěži zdolali dnešního soupeře poprvé od roku 2010 po 13 zápasech a upevnili si 11. příčku. Jablonec jako jediný tým v ligové sezoně zůstává bez vítězství a je čtrnáctý.

Plzeň - Pardubice 6:2
Branky: 82. a 85. Durosinmi, 23. Kalvach, 27. Dwech, 45. Hranáč, 53. Jirka z pen. - 13. Darmovzal, 90.+1 Daněk
Slavia - Sparta 1:1
Branky: 58. Jurečka z pen. - 90.+11 Haraslín z pen.