Posledním finalistou Kontinentálního poháru je Junošť Minsk

MINSK

Hokejisté běloruského týmu Junošť Minsk se stali posledními finalisty Kontinentálního poháru poté, co v domácím prostředí vyhráli semifinálový turnaj. O prvním místu Junoště rozhodla branka Igora Andrjušenka v první minutě prodloužení souboje s kazašskou Karagandou, díky které Minsk vyhrál 2:1.

Finálový turnaj Kontinentálního poháru, ve kterém české týmy už několik let nestartují, se uskuteční v maďarském Székesfehérváru od 5. do 7. ledna. S Minskem se v něm představí přímo nasazené celky Avangard Omsk, Ilves Tampere a domácí Alba Volán. Před rokem se z prvenství radovali hráči Lady Togliatti.

Semifinálová skupina (Minsk):
Kazachmys (Kaz.) - Sokol Kyjev 6:2, Junošť (Běl.) - Salcburk 1:0, Salcburk - Kazachmys 2:7, Sokol Kyjev - Junošť 2:7, Salcburk - Sokol Kyjev 6:3, Junošť - Kazachmys 2:1 v prodl.
Konečné pořadí skupiny:
1. Junošť Minsk (Běl.)321008
2. Kazachmys Karaganda (Kaz.)320017
3. Salcburk (Rak.)310023
4. Sokol Kyjev (Ukr.)300300
V prvním sloupci za jmény klubů je počet zápasů, výhry v normální hrací době, výhry v prodloužení, prohry, prohry v prodloužení, body.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.