Karlovy Vary jsou v play off. Pardubice vyhrály, ale smutní, čtvrtfinále patří Jihočechům

Přímou bitvu o postup do předkola play off hokejové extraligy vyhrály Karlovy Vary. Litvínov udolaly 3:1. Úterní, 60. kolo uzavřelo základní část soutěže. K vidění byl i souboj na dálku o poslední místo zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále mezi Českými Budějovicemi (uhrály potřebný bod v Hradci) a Pardubicemi (zvítězily 3:0 ve Zlíně), ale i zápas na pomoc Ukrajině. Před zaplněným hledištěm O2 areny v něm Sparta porazila Kladno 4:1.

Karlovarští slaví vítězství nad Litvínovem.

Složení dvojic v předkole play off hokejové extraligy je následující: Pardubice - Karlovy Vary, Plzeň - Mladá Boleslav, Liberec - Brno, Vítkovice - Olomouc.

Karlovarští zdolali v přímém souboji o předkolo Litvínov. Obsadili kýžené dvanácté místo. Pro třináctý Litvínov sezona končí. Místo KV Areny, kterou využívá Asistenční centrum pro pomoc Ukrajině, se hrálo v Chomutově a budou se tam hrát i karlovarské zápasy play off s Pardubicemi.

Mountfield porazil České Budějovice 2:1 v prodloužení, Motoru však zisk bodu po vyrovnání ve třetí třetině stačil ke konečnému čtvrtému místu před Pardubicemi a přímému postupu do čtvrtfinále play off. Už před prodloužením tak hostující lavička spustila oslavy. Utkání pak ve prospěch vítěze Prezidentského poháru rozhodl v čase 63:13 Kelly Klíma.

Pardubické Dynamo ukončilo sérii osmi porážek. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Robert Říčka. Čekání na to, jak dopadnou v pomaleji hraném duelu České Budějovice, pro pardubické hráče skončilo smutně. Při bodové rovnosti mají horší bilanci vzájemných zápasů, byť jen kvůli skóre.

Sparta bodovala naplno posedmé za sebou. Zápas na podporu ukrajinských rodin prchajících před válkou se hrál díky iniciativě Jaromíra Jágra v pražské O2 areně, kam přišla rekordní návštěva sezony 14 512 diváků.

Pražané rozhodli v úvodních dvou třetinách, kdy skórovali David Vitouch, Filip Chlapík a David Němeček. Až v závěru snížil Antonín Melka, na jehož gól odpověděl David Tomášek. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Chlapík si připsal i dvě asistence, stejně jako Tomášek.

Hanáci porazili Brno 2:0 a připsali si pátý zápas s plným bodovým ziskem v řadě. O výhře Olomouce rozhodl ve 29. minutě David Krejčí, výhru pečetil dvě vteřiny před koncem při power play Petr Kolouch. Brankář Branislav Konrád udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Oceláři vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 3:2 v prodloužení a porazili tak Středočechy i ve čtvrtém vzájemném zápase v sezoně. Utkání rozhodl v čase 64:08 slovenský útočník Patrik Hrehorčák. Třinec obsadil v konečném hodnocení základní části druhé místo a postoupil přímo do čtvrtfinále play off, Mladá Boleslav skončila jedenáctá a v předkole se utká s Plzní.

Liberec porazil Vítkovice hladce 6:1 a ve vzájemných duelech bodoval posedmé za sebou. Bílí Tygři zabrali po dvou porážkách v řadě, zajistili si konečné sedmé místo a v předkole play off vyzvou Brno. Naopak Vítkovice padly venku počtvrté za sebou, klesly na osmou příčku a v předkole se utkají s Olomoucí. Liberec rozhodnul o svém vítězství již v první třetině, kterou vyhrál vysoko 4:0.

Hokejová Tipsport extraliga, 60. kolo (začátky v 17:20):
Karlovy Vary - Litvínov 3:1
Branky: 24. Plutnar, 28. T. Rachůnek, 54. Vondráček - 15. M. Sukeľ
Kladno - Sparta 1:4
Branky: 54. Melka - 14. Vitouch, 18. Chlapík, 40. Němeček, 59. Tomášek
Liberec - Vítkovice 6:1
Branky: 1. Rosandič, 5. Kolmann, 10. Ivan, 14. Zachar, 24. A. Najman, 52. Filippi - 21. Illéš
Mladá Boleslav - Třinec 2:3 PP
Branky: 20. J. Stránský, 21. Šťastný - 26. Dravecký, 39. O. Kovařčík, 65. Hrehorčák
Hradec Králové - České Budějovice 2:1 PP
Branky: 5. Jergl, 64. Kelly Klíma - 57. Vondrka
Olomouc - Brno 2:0
Branky: 29. Krejčí, 60. Kolouch
Zlín - Pardubice 0:3
Branky: 18. Říčka, 41. A. Musil, 50. Košťálek
1.Hradec Králové56319511182:115116
2.Třinec56316712174:118112