Kladno padlo počtrnácté v řadě! Třinec i Plzeň uspěly v derby, lídr nestačil na Kohouty

Hokejisté Kladna padli počtrnácté v řadě. Rytíři podlehli ve 43. kole extraligy 3:5 na ledě pražské Sparty. Olomouc překvapila vítězstvím 2:1 proti Pardubicím. Třinec v derby rozstřílel Vítkovice 6:2. Stejným výsledkem si Liberec poradil s Litvínovem. Hradec Králové vymazal českobudějovický Motor 4:0. Západočeské derby patřilo Plzni. Škodovka porazila Karlovy Vary 4:3. V posledním duelu uspěla Mladá Boleslav v Brně 3:2 v prodloužení.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Hradec Králové - České Budějovice, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vypadalo to, že Sparta bude mít v O2 areně s Kladnem snadnou práci. V úvodní dvacetiminutovce se totiž trefili Kousal, Mozík a Forman a vypadalo to, že Rytíři schytají další debakl.

Jenže Středočeši i bez nemocného Jaromíra Jágra nesložili zbraně a ve 48. minutě je dokonce Klepiš dostal na rozdíl jediné trefy. K vyrovnání se ovšem Kladno nepropracovalo a padlo počtrnácté za sebou. Naopak Sparta vítězstvím 5:3 potvrdila zlepšenou formu a definitivně zažehnala nedávnou krizi.

43. kolo: Sparta - Kladno

Olomouc zaskočila favorita. Kohouti měli vynikající nástup do úvodní i druhé třetiny. Po 56 sekundách se trefil Nahodil a v prostředním dějství potřeboval Sirota k druhé brance Hanáků jen o deset vteřin déle. Pardubice vrátil do hry Hyka, ale k vyrovnání se Dynamo nedostalo. Východočeši padli podruhé v řadě, ale nadále zůstávají v čele extraligy. Olomouc je díky triumfu 2:1 devátá.

43. kolo: Olomouc - Pardubice

Vítkovice vletěly na svého největšího rivala jako uragán a po 175 sekundách vedly o dvě branky. Jenže Třinec předvedl obrat hodný mistra. Ještě do přestávky snížil Roman a v prostředním dějství Oceláři čtyřmi trefami dokonali velkolepý comeback. Úřadující šampioni se před play off dostávají do výborné formy. Z posledních šesti kol uspěli pětkrát a drží se na třetí příčce.

43. kolo: Vítkovice - Třinec

Hradec Králové z posledních osmi duelů sedmkrát absolvoval prodloužení či nájezdy. Tentokrát však Mountfield pětiminutovku navíc absolvovat nemusel. O pohodlné výhře 4:0 nad Českými Budějovicemi rozhodli Východočeši hned v úvodu. Od 5. minuty měli domácí dvoubrankový náskok a utkání zaslouženě dovedli ke zdárnému konci. Gólman Pařík prožil v dresu loňského finalisty snovou premiéru, když zneškodnil všech 25 střel Motoru.

43. kolo: Hradec - Budějovice

Důležitý souboj o čtvrtou příčku zvládli na domácím ledě Bílí Tygři. Litvínov sice dokázal smazat dvoubrankové manko, ale po srovnání Koblasy na 2:2 už se trefovali pouze Liberečtí. Řádil zejména nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Filippi, jenž zapsal gól a čtyři asistence. Svěřenci kouče Pešána se posunuli na páté místo v tabulce a o bod Vervu přeskočili, Litvínov má ale dva duely k dobru.

43. kolo: Liberec - Litvínov

Bídná série Plzně je u konce. Škodovka dokázala udolat svého karlovarského rivala, přestože dvakrát prohrávala. Vítěznou branku obstarala nová posila z Pardubic Martin Bučko. Plzeň po výhře 4:3 přeskočila Energii v extraligovém pelotonu, na desátém místě má o bod víc.

43. kolo: Plzeň - K. Vary

Kometa v honbě za kýženým čtvrtým místem selhala. Brňané nad předposlední Mladou Boleslaví dlouho vedli o dvě branky, ale Bruslaři v závěrečném dějství povstali a Pyrochta 23 sekund před koncem poslal duel do prodloužení. V něm rozhodl o bonusovém bodu pro hosty Lintuniemi. Výhra 3:2 je pro Středočechy třetí v řadě a na poslední Kladno již mají dvanáctibodový náskok.

43. kolo: Brno - Ml. Boleslav