Suterová si ve sjezdu v Ga-Pa dojela pro čtvrté vítězství v SP

Švýcarská lyžařka Corinne Suterová vyhrála sjezd v Garmisch-Partenkirchenu a připsala si čtvrté vítězství v závodě Světového poháru v kariéře. Poslední sjezd před olympijskými hrami vynechala řada elitních závodnic včetně Ester Ledecké.

Švýcarská lyžařka Corinne Suterová.

Na druhém místě skončila se ztrátou 51 setin sekundy další Švýcarka Jasmine Fluryová. Ta se dostala na stupně vítězů teprve podruhé, dosud se jí to podařilo pouze v roce 2017 při výhře v superobřím slalomu ve Svatém Mořici.

Třetí příčku obsadila Cornelia Hütterová, která za nejrychlejší Suterovou zaostala o 78 setin. Rakouská reprezentantka se na pódium ve Světovém poháru prosadila po více než tříleté pauze.

Corinne Suterová v akci.

Sedmadvacetiletá Suterová všechny tři předchozí triumfy zaznamenala v roce 2020, kdy získala malé glóby za super-G a sjezd, jehož pořadí úřadující mistryně světa ve sjezdu ovládla před Ledeckou.

V průběžném hodnocení sjezdu v aktuální sezoně se Suterová posunula na druhé místo a na vedoucí Sofiu Goggiaovou ztrácí 69 bodů. Italská lyžařka po zranění v nedělním super-G v Cortině d'Ampezzo v Německu nestartovala.

V celkovém hodnocení Světového poháru je Suterová sedmá. V čele je stále Američanka Mikaela Shiffrinová před obhájkyní Petrou Vlhovou ze Slovenska. Obě dnes na sjezdovce Kandahar rovněž chyběly.