Polák pomohl Norimberku po 25 letech do semifinále poháru

BERLÍN

Fotbalisté Norimberku postoupili po 25 letech do semifinále Německého poháru. V dnešním čtvrtfinále vyřadil bavorský tým po penaltovém rozstřelu Hannover, utkání skončilo i po prodloužení bez branek. Proměněným pokutovým kopem pomohl svému týmu k vítězství záložník Jan Polák, jeho spoluhráče Tomáše Galáska zase označila agentura SID za jednoho z nejlepších hráčů zápasu.

Trenérovi Norimberku vyšel tah s vystřídáním gólmanů. V poslední minutě prodloužení poslal kouč do branky místo Schäfera třicetiletého Klewera, jenž se za důvěru odvděčil dvěma zlikvidovanými penaltami. Po jeho druhém úspěšném zákroku, tentokrát proti penaltě Jiřího Štajnera, mohli domácí začít slavit.

Německý pohár - čtvrtfinále
Wolfsburg - Cáchy 2:0, Norimberk - Hannover 0:0, na pen. 4:2, Offenbach (II. liga) - Eintracht Frankfurt 0:3.