Norimberk porazil Duisburg a stále živí šanci na záchranu

BERLÍN

Fotbalisté Norimberku porazili v 32. kole bundesligy Duisburg 2:0 a stále živí šance na záchranu mezi elitou. Na patnáctý Bielefeld nyní ztrácejí jediný bod. O středečním úspěchu rozhodli již do přestávky, když se nejprve trefil Řek Charisteas, v 32. minutě pak přidal druhou branku po přihrávce Jana Kollera obránce Pinola.

Radost z výhry svého týmu měl také obránce Jan Šimůnek, jehož Wolfsburg vyhrál ve Frankfurtu 3:2 a stále usiluje o účast v evropských pohárech. Mladý vicemistr světa na trávníku pobyl první poločas a po jeho faulu proměnili domácí ve 22. penaltu. O konečném výsledku rozhodl deset minut před koncem bývalý kanonýr Teplic Bosňan Džeko.

Až v poslední minutě kapituloval český brankář Jaroslav Drobný na hřišti Leverkusenu. Sinkiewiczův gól jej ale příliš mrzet nemusel, neboť Hertha si odvezla výhru 2:1. Přispěl k ní také obránce Rudolf Skácel, jenž odehrál celý zápas.

Výsledky německé ligy - 32. kolo:
Bayern Mnichov - Bielefeld 2:0
Branky: 25. Ribéry, 47. Podolski
Frankfurt - Wolfsburg 2:3
Branky: 22. Amanatidis z pen., 62. Weissenberger - 4. Grafite, 28. Schäfer, 79. Džeko
Hamburk - Brémy 0:1
Branka: 50. Almeida
Leverkusen - Hertha Berlín 1:2
Branky: 90. Sinkiewicz - 26. Pantelič, 60. Chahed z pen.
Norimberk - Duisburg 2:0
Branky: 9. Charisteas, 32. Pinola