Brémy - Dortmund 0:5Dortmund nastřílel Brémám pět gólů, Bayern vstoupil do jarní části bundesligy vítězně

Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov úspěšně vstoupili do druhé části německé ligy. Bavorský lídr doma zdolal nováčka a poslední tým tabulky Fürth s přehledem 2:0 a nadále vede tabulku o devět bodů před Leverkusenem. Oba góly bavorského celku vstřelil chorvatský útočník Mario Mandžukič, s 11 brankami nejlepší střelec Bayernu v sezóně. Na třetím místě se ztrátou dvanácti bodů na čelo zůstává mistrovský Dortmund, který deklasoval Brémy na jejich hřišti 5:0. Debaklu Werderu nezabránil ani český obránce Theo Gebre Selassie.

Marco Reus (vpravo) a Mario Götze z Borussie Dortmund se radují z gólu proti Werderu Brémy.

Chorvatský útočník se poprvé prosadil ve 26. minutě po chybě obrany, po hodině hry pak pojistil vedení přesnou hlavičkou po rohovém kopu.

Fürth čeká na bundesligovou výhru už šestnáct zápasů. Bayernu v této sezóně nedokázal vstřelit gól, na podzim prohrál doma 0:3.

Leverkusen bez českého obránce Michala Kadlece, jehož ze sestavy vyřadila chřipka, zdolal na svém hřišti Frankfurt 3:1. Zápas narušili odpálením světlic na trávník frankfurtští fanoušci, kvůli nimž byl duel v prvním poločase zhruba na sedm minut přerušen. Až potom padaly góly.

Bayer poslal do vedení po půlhodině hry Boenisch, dvougólový náskok vzápětí zařídil Kiessling. Po změně stran se Kiessling změnil v nahrávače a připravil gól Schürrlemu. Za hosty snížil dvanáct minut před koncem Meier.

Brémy dostaly pět gólů od Dortmundu

V dresu Borussie Dortmund se v duelu s dvanáctými Brémami gólově prosadili čtyři nejlepší střelci klubu v této sezóně. Skóre otevřel v deváté minutě Reus a za deset minut se střelou z hranice vápna trefil Götze. Na 3:0 zvýšil krátce po přestávce hlavičkou Santana.

Devět minut před koncem se prosadil i nejlepší střelec Dortmundu Lewandowski, který svou jedenáctou ligovou brankou poslal hosty již do čtyřgólového vedení. Debakl domácích pak uzavřel v 85. minutě střelou z malého vápna do prázdné branky další polský reprezentant Blaszczykowski.

Wolfsburg s českým záložníkem Janem Polákem v sestavě zaznamenal šestou ligovou výhru v sezóně, když na domácím hřišti porazil Stuttgart 2:0. Skóre se změnilo až ve druhém poločase, kdy se pošesté v ročníku prosadil Brazilec Diego, o čtvrt hodiny později zvýšil Madlung. Wolfsburg výhra posunula v neúplné tabulce na třinácté místo, Stuttgart zůstal devátý.

Souboj českých obránců Zdeňka Pospěcha z Mohuče a Pavla Krmaše, oblékajícího dres Freiburgu, skončil remízou 0:0. Domácí Mohuč klesla na sedmé místo, Freiburg na šesté.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:
Bayern Mnichov - Fürth 2:0 (26. a 61. Mandžukič)
Hoffenheim - Mönchengladbach 0:0
Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (31. Boenisch, 33. Kissling, 58. Schürrle - 78. Meier)
Mohuč - Freiburg 0:0
Wolfsburg - Stuttgart 2:0 (51. Diego, 67. Madlung)
Brémy - Dortmund 0:5 (9. Reus, 19. Götze, 48. Santana, 81. Lewandowski, 85. Blaszczykowski)