Dortmund - Braunschweig 2:1

Dortmund udolal Braunschweig. Hertha Berlín remizovala na hřišti Norimberku

18. srpna 2013 17:26 - Dortmund
(Aktualizováno: 18. srpna 2013 19:32)

Fotbalisté Borussie Dortmund zdolali na domácím hřišti nováčka německé ligy Braunschweig 2:1 a po druhém kole vedou tabulku o skóre před mistrovským Bayernem Mnichov. Další nováček Hertha Berlín bodovala i v druhém zápase po návratu do nejvyšší soutěže. Tentokrát remizovala na hřišti Norimberku 2:2. V dresu domácích nedostal příležitost český reprezentační útočník Tomáš Pekhart, který strávil celý zápas jen na lavičce náhradníků.

Michaela Rehle, Reuters

Vítěz německého Superpoháru Dortmund se dlouho nemohl proti nováčkovi prosadit a v prvním poločase mohl dokonce prohrávat, ale Norman Theuerkauf trefil po půl hodině břevno. Domácí se do vedení dostali až v 75. minutě zásluhou střídajícího Jonase Hofmanna.

Druhou branku žlutočerných přidal čtyři minuty před koncem z penalty Marco Reus, který potrestal faul obránce Ermina Bičakčiče na Hofmanna. Hostům k bodům již nepomohla ani přesná hlavička Kevina Kratze po rohovém kopu a bez bodu zůstávají na 15. příčce.

Kijotake zařídil Norimberku bod

Norimberk šel v duelu s Herthou do vedení pět minut před přestávkou zásluhou letní posily Josipa Drmiče. Hertě bez obránce Romana Hubníka pomohl po změně stran k obratu vlastní gól obránce Berkaye Dabanliho a v 78. minutě poslal hosty do vedení z pokutového kopu Brazilec Ronny, který skóroval i v minulém kole do sítě Frankfurtu.

Vedení však berlínský tým neudržel, minutu před koncem řádné hrací doby se trefil z přímého kopu Japonec Hiroši Kijotake.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Norimberk - Hertha Berlín 2:2 (40. Drmič, 89. Kijotake - 61. vlastní Dabanli, 78. Ronny z pen.)
Dortmund - Braunschweig 2:1 (75. Hofmann, 86. Reus z pen. - 89. Kratz).