Rubriky:

Německo

Hloušek by se mohl v neděli po zranění vrátit do bundesligy

9. září 2013 17:33 - Norimberk

Český fotbalista Adam Hloušek by se po bezmála roce a půl mohl vrátit do ostrého zápasu. Čtyřiadvacetiletý záložník Norimberku se zotavil po druhé operaci zkříženého vazu, který si poranil loni v březnu, a mohl by hrát už v neděli proti Braunschweigu.

 

Karel Felt, Právo

Bývalý záložník Slavie či Jablonce nastoupil v sobotu do přípravného utkání s Rapidem Vídeň. Po zahřívací první půli předvedl ve druhé tvrdou střelu a pro dva spoluhráče připravil branky. Předposlední tým německé ligy, který má zatím na kontě dva body ze čtyř zápasů, vyhrál nad rakouským soupeřem 3:1.

"Adam je nyní už bez debat součástí týmu. Pojede s námi i do Braunschweigu, takže by mohl nastoupit," uvedl trenér Michael Wiesinger, který v sobotu Hlouška využil netypicky ve středu hřiště. "Rád bych ho dal doleva, ale chyběli nám hráči," vysvětlil.

Rodák z Turnova na webu Norimberku vyloučil, že by při dlouhé pauze uvažoval o konci kariéry. "V takové situaci nesmíte dopustit negativní myšlenky, to vás jen zlomí. Fotbal je můj život a chci ho hrát, dokud mi to zdraví bude dovolovat," řekl Hloušek.

Talent roku 2009 podle ankety české fotbalové asociace se zranil loni v březnu v zápase proti Bayernu Mnichov, když špatně došlápl v souboji s Arjenem Robbenem. Osmiměsíční pauzu se zraněním zkříženého vazu zažil už v roce 2010 a dokázal se po ní vrátit i do reprezentace, za kterou zatím odehrál pět zápasů.

Hloušek přestoupil do Norimberku loni v lednu z Jablonce a podepsal smlouvu na tři a půl roku. Předtím hostoval ve Slavii, kam byl ze severu Čech zapůjčen po předchozím hostování v Kaiserslauternu. V mateřském Jablonci hrál Hloušek do roku 2009, poté strávil rok a půl ve Slavii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..