Hamburk - Bayern 0:5Šimůnek pomohl Kaiserslauternu k vyřazení Leverkusenu z poháru. Bayern řádil v Hamburku

Hamburk

Fotbalisté Bayernu Mnichov s přehledem postoupili do semifinále Německého poháru. Obhájce trofeje ve čtvrtfinále deklasoval předposlední tým bundesligy Hamburk na jeho hřišti 5:0. Hattrickem se blýskl chorvatský útočník Mario Mandžukič. V poháru končí Leverkusen. Druhé mužstvo bundesligy na svém stadiónu prohrálo po prodloužení 0:1 s druholigovým Kaiserslauternem, za který nastoupil český obránce Jan Šimůnek. Utkání ve 114. minutě rozhodl norský záložník Ruben Yttergard Jenssen.

Dante (vpravo) dává jeden z gólů Bayernu v německém pohárovém čtvrtfinále. Vlevo hamburský Jonathan Tah.

Hamburk, jenž v domácí soutěži prohrál šestkrát za sebou, si nespravil náladu ani v poháru. Bavorskému favoritovi zařídili už v prvním poločase dvoubrankový náskok Mandžukič a Dante. Po přestávce se prosadil Arjen Robben a ještě dvakrát Mandžukič. Na lavičce HSV zůstal brankář Jaroslav Drobný, jeho reprezentační spoluhráč Petr Jiráček nebyl ani tam.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Wolfsburg bez rekonvalescenta Jana Poláka zvítězil na půdě Hoffenheimu 3:2. Čtvrtým semifinalistou se už v úterý stal Dortmund díky výhře 1:0 ve Frankfurtu.

Německý fotbalový pohár - čtvrtfinále
Hoffenheim - Wolfsburg 2:3 (39. a 90.+1 Firmino - 26. a 44. obě z pen. Rodríguez, 64. Dost)
Leverkusen - Kaiserslautern 0:1 po prodl. (114. Jenssen)
Hamburk - Bayern Mnichov 0:5 (21., 74. a 76. Mandžukič, 26. Dante, 54. Robben).