Augsburg - Schalke 1:2Fotbalisté Schalke zvítězili v Augsburgu a zvýšili šance na LM

Berlín

Fotbalisté Schalke vyhráli v předehrávce 25. kola německé bundesligy 2:1 v Augsburgu a dostali se na třetí místo tabulky, jež zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Oba góly hostů vstřelil nizozemský útočník Klaas-Jan Huntelaar.

Fotbalisté Schalke se radují se střelcem Klaasem-Janem Huntelaarem (druhý zprava) z gólu.

Schalke se po druhé výhře za sebou přiblížilo na rozdíl bodu druhému Dortmundu a odskočilo na tři body čtvrtému Leverkusenu. Bayer má sice utkání 25. kola k dobru, ovšem ve šlágru kola se v sobotu představí na hřišti neporaženého lídra Bayernu Mnichov.

Dnešní zápas přitom zahájil lépe Augsburg, který poslal už v 5. minutě do vedení po chybě hostující obrany Werner. Po půlhodině hry však zaskočil domácího gólmana Manningera dalekonosnou střelou Boateng a Huntelaar měl s dorážkou vyraženého míče relativně lehkou práci.

Téměř do prázdné branky vstřelil nizozemský kanonýr i vítězný gól čtyři minuty po přestávce, kdy mu míč ideálně naservíroval po rychlé kombinaci Kolašinac.