Slavia - Budějovice 2:0Slávisté zlomili proti Budějovicím strahovské prokletí

55. Hrdlička 1 : 0
66. Vlček 2 : 0

V dohrávaném utkání 15. kola fotbalové Gambrinus ligy zlomila v pondělí pražská Slavia prokletí domácího strahovského stadiónu a zvítězila nad hosty z Českých Budějovic 2:0. Přestože se v prvním poločase slávisté herně trápili, tři body jim po chybách hostů zajistili v druhém dějství Hrdlička a Vlček, který se trefil i pošesté v řadě.

Utkání začalo oboustranně neurovnanou hrou, bez větších šancí. První fotbalově vypadající akci prořídlé ochozy strahovské větrné hůrky viděly v 10. minutě. To slávistický záložník Hrdlička ideálně vysunul Šventa, kterému ale střelu vyrazil včasným výběhem budějovický gólman Filipko. V zápětí mohlo udeřit i na druhé straně. To pro změnu zmařil Táborského tutovku Kozáčik.

Hra se poté zkvalitnila na obou stranách. K nadějnému centru Vlčka z pravé strany se nedostal šestnáctiletý mladíček Necid, který dostal překvapivě důvěru trenéra Jarolíma již od úvodní minuty. Také Budějovice svou snahou o aktivní hru nepouštěly Slávii do trvalejšího tlaku. Slávisté se také často potýkali s přesností svých přihrávek. Ve 36. minutě vstřelil hostující kapitán Horejš regulérní branku, ale rozhodčí gól neuznal pro údajný útočný faul. Horejš ještě navíc viděl za protesty žlutou kartu.

Tou dobou již hra spadla opět do šedivého průměru. Domácí trenér Karel Jarolím pak musel již ve 40. minutě stáhnout ze hry zraněného Urbánka a poslat do hry po zranění vracejícího se Krajčíka.

Vlčkova kanonáda pokračuje

Do druhého poločasu pak nastoupil místo Necida Fořt. Hned zkraje druhého dějství ale po Svátkově pěkné přihrávce pořádně vystrašila Kozáčika Táborského levačka. Slávisty z herní mizérie vysvobodil v 53. minutě Hrdlička, který si naběhl mezi obránce Budějovic a nadvakrát dopravil do sítě ideální Krajčíkův centr z pravé strany. V 65. minutě pak nepochopitelně ve středu hřiště chyboval Homoláč, kterého připravil o míč Kalivoda a naservíroval ho Vlčkovi. Slávistický útočník pak bez problémů prostřelil Filipka a trefil se v lize již pošesté v řadě.

Hra Slavie se s dvoubrankovým vedením zklidnila a kombinace zpřesnila. Domácí si tak již vedení z přehledem udrželi a to většinou na polovině soupeře, protože hráči Budějovic už v sobě nenašli sebemenší sílu na zvrat.

Karel Jarolím (trenér Slavie): Už jsme doma čtyřikrát nevyhráli a chtěli jsme to prolomit. Chvíli nám to trvalo, ale nakonec jsme to dokázali. Složitější jsme to měli hlavně o to, že se tady Budějovice snažily hrát otevřenou partii a zejména v prvním poločase byly hodně nebezpečné.

František Cipro (trenér Českých Budějovic): Chtěli jsme tu hrát otevřeně. To se nám dařilo a dokonce jsme vstřelili regulérní gól, ale rozhodčí ho neuznal. Kdyby platil, asi by to vypadalo jinak. Pak jsme ale udělali ve druhém poločase dvě chyby a Slavia už pak byla rozjetá.

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 55. Hrdlička, 66. Vlček. Rozhodčí: Racek - Filgas, Košec. ŽK: L. Jarolím, Urbánek, Hrdlička - Horejš, Dvořák, Baláž, Plocek. Diváci: 2008.
Slavia: Kozáčik - Hubáček, Latka, Dosoudil, Urbánek (40. Krajčík) - Kalivoda (74. B. Dočkal), L. Jarolím, Hrdlička, Švento - Vlček, Necid (46. Fořt). Trenér: K. Jarolím.
České Budějovice: Filipko - Plocek, Horejš, Homoláč (73. Peroutka), Kladrubský - Jeslínek, Dvořák (61. Baláž), Volešák (77. Skála), Adamec - Svátek, Táborský. Trenér: Cipro.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.