Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ve Zlíně teď další posily nehledají

31. července 2007 15:22

Stoper Kroča, který se vrátil z ročního působení v německém Siegenu, je jedinou novou tváří v kádru Tescomy Zlín pro nadcházející ligový ročník.

„Potřebovali bychom ještě hráče na kraj, jenže příchody Holeňáka, Urbánka či Otepky ztroskotaly na financích,“ posteskl si trenér Pavel Hoftych, podle něhož už k žádným změnám kádru do nedělní ligové premiéry v Brně nedojde. „Vedení klubu hodlá případně reagovat až podle toho, jak nám vyjdou první zápasy,“ objasnil.
 
„Především doma nesmíme ztrácet body. Nechceme se dostat do tak prekérní situace jako před rokem,“ připomněl Hoftych loňský nevydařený start do sezóny, po níž vystřídal na lavičce Zlína Uličného. „Různé prognózy nás sice řadí mezi kandidáty sestupu, my se ale tomu musíme na hřišti vzepřít. Vtloukám klukům do hlavy, že si všechno musíme uhrát sami,“ uvedl kouč.
 
I proto ho zamrzel přístup týmu k přípravě s třetiligovou Kroměříží, jíž Zlíňané nečekaně podlehli 0:3. „Byl jsem pořádně naštvaný, kluci podali lajdácký výkon. Tráví teď na stadiónu víc času, sami se chytli za nos. Doufám, že to byla jediná černá kaňka na jinak docela povedené letní přípravě. Kromě tohoto excesu jsem byl totiž s tréninkovou morálkou velice spokojen. Jen kdybychom v lize vylepšili koncovku,“ přál si Hoftych.
 
Oproti jaru postrádá brankáře Zlámala, jemuž vypršelo hostování ze Sparty, Janíčka, který odešel do Nitry, a Činčalu s Červenkou, jimž vedení klubu neprodloužilo smlouvu. „Snad se nám budou vyhýbat zranění, protože kádr je dost úzký. Jsem rád, že nakonec zůstal Švach, jehož zkušenosti nám přijdou vhod,“ uvedl Hoftych, který má jasno i o brankářské jedničce: „Bude jí uzdravený Baránek, jenž chytá výborně a má i značnou autoritu u spoluhráčů. Proto byl zvolen kapitánem.“
Čestmír Folk, Právo

  1:1 Teplice - Plzeň 1:1   dohráno
20190818T19:00:00+0200
Teplice vs. Plzeň
Teplice vs. Plzeň
Teplice
Plzeň
  0:1 Karviná - Liberec 0:1   dohráno
20190818T17:00:00+0200
Karviná vs. Liberec
Karviná vs. Liberec
Karviná
Liberec
  2:1 Jablonec - Ml.Boleslav 2:1   dohráno
20190818T17:00:00+0200
Jablonec vs. Ml.Boleslav
Jablonec vs. Ml.Boleslav
Jablonec
Ml.Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..