Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Komňacký: Odřízli jsme Plzeň a k Evropě máme blíž

21. dubna 2010 08:09

Jen nadějné vyhlídky mají fotbalisté Jablonce před blížícím se závěrem letošní sezóny. V ligové soutěži drží tým ze severu Čech třetí příčku a mimo hru není ani v pohárovém Ondrášovka Cupu. "Chceme v jedné ze soutěží uspět a do Evropy postoupit," říká trenér Jablonce František Komňacký.

 

archiv

Jablonec je třetí, na čtvrté Teplice má náskok jen bod, ale na pátou Plzeň už sedm. Vnímáte závěr fotbalové ligy tak, že se boj o pohárové pozice zúžil jen na čtyři týmy?

Rozhodně. Chtěli jsme Plzeň odříznout. Opakovaně jsem hráčům v týdnu zdůrazňoval, že nesmíme na západě Čech prohrát. Dokázali jsme si spočítat, že i bod nás posune dál a budeme pohárové Evropě blíž. A věřte, že jde o velkou motivaci, protože pro Jablonec je Evropa něco jiného než pro Spartu či Slavii, kde je účast v pohárech povinností a fanoušci to vnímají jako samozřejmost.

Umíte si představit, že byste v současné fázi sezóny, kdy jste i v semifinále Ondrášovka Cupu, přišli o účast v některé z evropských soutěží?

Jde o obrovskou příležitost, aby se hráči zviditelnili. Chceme v jedné ze soutěží uspět a do Evropy postoupit. V tomto okamžiku je cesta přes ligu možná bližší než přes pohár.

V Plzni jste o víkendu sice bod získali, ale herně jste zaostali. To není příliš lichotivá vizitka.

Naše hra končila třicet metrů od velkého vápna soupeře. Domácí ale hráli výborně. My máme velký problém s pohybem našich hráčů. Když vám soupeř na padesáti metrech o deset uteče, máte zábrany, nechcete nic riskovat…

V Plzni vaše obrana doslova kolabovala stejně jako nedávno v Liberci. Není alarmující, když v lize opakovaně čelíte tolika vyloženým šancím protivníka?

Jde o typy hráčů. Někdo je rychlý od přírody. Třeba Drsek je pozičně vynikající, v soubojích skvělý, ale při svém věku a kilogramech prostě nemůže být rychlý. I o dalších se to ví. Pokud chceme hrát na špici trvale, musíme do obrany hledat jiné typy.

Je tedy stávající kádr použitelný pro vystoupení na evropské scéně?

Dynamika a rychlost, atributy nezbytné pro dnešní fotbal, nám chybějí a musíme to kompenzovat jinak. Pokud se nám poštěstí takové problémy řešit, budeme rádi. V případě postupu rozhodně nechceme na mezinárodní scéně udělat ostudu. V minulém roce jsme byli také vysoko. A věděli jsme, že bychom nehráli s tehdejším týmem v Evropě důstojnou roli. O stávajícím mužstvu si to nemyslím. To bych se hráčů dotkl. Jsme dál než loni.

Takže byste k žádným změnám sahat nemusel?

Pokud chceme důstojně reprezentovat, abychom udělali body do koeficientu a naše vystoupení nebylo o jediném zápase a následném zklamání, museli bychom se posílit o rychlostní a dynamické typy.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

ČT sport Sparta - Budějovice dnes 18:00
20191122T18:00:00+0100
Sparta vs. Budějovice
Sparta vs. Budějovice
Sparta
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..