Rubriky:

Fotbal

Za urážky sudích vyfasoval Dobiaš mastnou pokutu

15. srpna 2003 10:02 - PRAHA

Asistent trenéra fotbalistů druholigových Bohemians Praha Karol Dobiaš musí zaplatit pokutu 50 000 korun za urážky rozhodčích, kterých se do pustil v utkání s HFK Olomouc. Rozhodla o tom disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu.

 

archiv

"Proč je ta pokuta tak vysoká, když se mi to stalo podruhé v životě?", ptal se sklesle po verdiktu předsedy disciplinárky Alexandra Károlyiho Dobiaš. "Dopustil jste se závažného provinění. V takových případech se může udělit pokuta až do výše 100 000 korun v kombinaci se zákazem vstupu na lavičku," vysvětlil mu. Bývalý československý reprezentant tak vysoký flastr očividně nečekal a jeho dobrý rozmar, s nímž na jednání přišel, byl ten tam.

Nejdřív se těšil

"Dlouho jsme se neviděli, pane Károlyi," počastoval předsedu při prvním vstupu do sálu. "Já jsem se těšil," dodal. Jenže úsměv na rtech mu brzy ztuhnul a když se dozvěděl, že pokutu musí zaplatit ze svého, vystřelil ze Strahova jak raketa... "To zaplatí klub nebo já?" Károlyi ho ujistil, že pokutu dostal on jako fyzická osoba. "Přijde vám složenka a zaplatíte ji," řekl šéf disciplinárky. "A když to nezaplatím najednou?," říkal Dobiaš. "Já věřím, že to zaplatíte a budeme mít čistý stůl," zůstal klidný Károlyi.

Dobiaš měl ve 30. min. zmíněného zápasu prohodit směrem k hlavnímu rozhodčímu Boušemu i asistentu Zlámalovi slovy: "Ty ču... Jdi do pí..." Když za to byl vykázán ze hřiště, řekl dál podle zápisu Zlámalovi: "Já si tě najdu, ty kokote." Asistent Bohemians to však viděl jinak: "Ruply mi nervy. V prvním případě jsem však zakřičel k sudím obecně: Vy ču..., máte jít pískat do pí... A asistentovi jsem pak řekl: Já si tě najdu ty ču... bonzáckej. Slovo kokot už nepoužívám, jednou jsem za to dostal pokutu," líčil Dobiaš. "Oceňuji, že jste se k tomu postavil chlapsky a nic jste nezapíral," tvrdil Károlyi.

Cipro odročen

Za vykázání z lavičky v prvoligovém zápase se Žižkovem stanul včera před komisí i kouč Plzně František Cipro. Ten musel na tribunu v 74. minutě za urážku asistenta Hojsíka, jehož měl počastovat slovy: "Ty pí..., já jsem tě vozil v kočárku..." Cipro však tuto formulaci uvedenou v zápise hlavním rozhodčím Šedivým popřel. "Řekl jsem mu: Ty nás tady řežeš a já tě pomalu vozil v kočárku. To slovo pí... tam vůbec nepadlo, na tom rozhodně trvám," hájil se kouč.

Disciplinárka proto celý případ odročila na příští čtvrtek, kdy kromě Cipra pozve i sudí Boušeho s Hojsíkem.

Mališ nesmí na lavičku

Teplický fyzioterapeut Karel Mališ, jenž je i v realizačním týmu české reprezentace, nesmí čtyři nejbližší zápasy na lavičku. Disciplinárka ho tímto způsobem potrestala za extempore z utkání Teplice-Příbram. V 79. minutě byl Mališ, který dlouhá léta žil a pracoval v Německu, vykázán na tribunu. "Za úmyslné vražení do hráče soupeře v době, kdy měl ošetřovat kapitána Horvátha. Navíc chytil pod krkem hráče Příbrami Zavadila," píše se v zápise.

"Zavadila jsem nechytil úmyslně. Zezadu do mě strčil Otepka a vletěl jsem do něj tím nárazem. Jen jsem měl reflexivně ruce před sebou," popisoval Mališ. Údajně ho rozhořčily urážky některých příbramských hráčů. "Ty zmr... německej," byl konkrétní. "To se mě strašně dotklo. Myslím, že toho pro český fotbal dělám dost a tohle nemám zapotřebí. Kdyby se něco takového mělo opakovat, snad tady radši ze dne na den skončím."

Károlyi však argumentoval tím, že všechna tato fakta mohl teplický kapitán Horváth dát do zápisu. "A Teplice mohly u ČMFS podat stížnost na kteréhokoliv hráče, což se nestalo," prohlásil předseda disciplinárky.

Jan Krůta

Zrušit


Výsledkový mix:

MS fotbal
Včera Skupina H Belgie - Řecko Belgie - Řecko 1:1
Včera Skupina B Portugalsko - Maďarsko Portugalsko - Maďarsko 3:0
Včera Skupina A Lucembursko - Francie Lucembursko - Francie 1:3
Včera Skupina A Bulharsko - Nizozemsko Bulharsko - Nizozemsko 2:0
Včera Skupina H Bosna a Herc. - Gibraltar Bosna a Herc. - Gibraltar 5:0
Včera Skupina H Kypr - Estonsko Kypr - Estonsko 0:0
Včera Skupina B Švýcarsko - Lotyšsko Švýcarsko - Lotyšsko 1:0
Včera Skupina B Andorra - Faerské o. Andorra - Faerské o. 0:0
Včera Skupina A Švédsko - Bělorusko Švédsko - Bělorusko 4:0
24.3.2017 Skupina I Kosovo - Island Kosovo - Island 1:2
24.3.2017 Skupina I Chorvatsko - Ukrajina Chorvatsko - Ukrajina 1:0
24.3.2017 Skupina G Španělsko - Izrael Španělsko - Izrael 4:1
24.3.2017 Skupina G Lichtenštejnsko - Makedonie Lichtenštejnsko - Makedonie 0:3
24.3.2017 Skupina G Itálie - Albánie Itálie - Albánie 2:0
24.3.2017 Skupina D Irsko - Wales Irsko - Wales 0:0
24.3.2017 Skupina D Rakousko - Moldavsko Rakousko - Moldavsko 2:0
24.3.2017 Skupina I Turecko - Finsko Turecko - Finsko 2:0
24.3.2017 Skupina D Gruzie - Srbsko Gruzie - Srbsko 1:3
dnes 18:00 Ázerbájdžán - Německo Ázerbájdžán - Německo
dnes 18:00 ČT sport San Marino - Česko San Marino - Česko
dnes 18:00 Arménie - Kazachstán Arménie - Kazachstán
dnes 18:00 Anglie - Litva Anglie - Litva
dnes 20:45 Sev. Irsko - Norsko Sev. Irsko - Norsko
dnes 20:45 Černá Hora - Polsko Černá Hora - Polsko
dnes 20:45 Rumunsko - Dánsko Rumunsko - Dánsko
dnes 20:45 Malta - Slovensko Malta - Slovensko
dnes 20:45 Skotsko - Slovinsko Skotsko - Slovinsko