Finále MS fotbalistek sehrají Němky a Švédky

NEW YORK

Německé fotbalistky zastavily v semifinále MS v USA domácí reprezentaci v cestě za obhajobou titulu. Porazily obhájkyně prvenství 3:0 a ve finále se utkají se Švédskem, které dokázalo otočit zápas proti Kanadě a vyhrálo 2:1. O držitelkách zlatých medailích se rozhodne 12. října v Carsonu, o den dříve se bude hrát o bronz.

Švédské fotbalistky Öqvistová a Sjögranová (zprava) oslavují vítěznou branku v semifinále nad Kanadou

Německé mistryně Evropy v Portlandu zasadily Američankám první ránu už po čtvrthodině hry díky hlavičce Kerstin Garefrekesové. Domácí usilovaly o vyrovnání až do posledních sekund, v nastaveném čase je ale po gólech z rychlých protiútoků rozplakaly Maren Meinertová a svou sedmou trefou na šampionátu Birgit Prinzová.

Švédky vděčí za postup do finále Victorii Svenssonové, jež v závěru utkání připravila během sedmi minut svým spoluhráčkám dva góly. Branky Malin Mostromové v 79. a Josefine Oqvistové v 86. minutě byly odpovědí na branku Kary Langové, jež zhruba po hodině hry poslala původně za outsidera turnaje považovaný celek do vedení.