Rubriky:

Fotbal

SOUTĚŽ ING HRAJU - Pavel Nedvěd

15. června 2004 08:00

Posledním profilem, který přinášíme spolu se soutěží o reprezentační soupravu Puma, je představení kapitána a největší hvězdy českého výběru na ME v Portugalska PAVLA NEDVĚDA.

 

archiv

Jednatřicetiletý záložník po obdobích vzdoru vyrostl v respektovaného vůdce týmu, který táhne především svou pověstnou dříčskou prací na hřišti. Soupeře straší hlavně svou výtečnou kopací technikou, přehledem a neutuchající aktivitou.

V dresu české reprezentace se poprvé objevil v roce 1992, v roce 1996 patřil k základním pilířům úspěchu na mistrovství Evropy v Anglii. O čtyři roky později pak jen těžce nesl vyřazení národního týmu v základní skupině na šampionátu v Belgii a Nizozemsku...

Ligovou dráhu odstartoval rodák z Chebu v roce 1991 v pražské Dukle, o rok později jej do svých řad přetáhla Sparta. S tou získal během čtyř sezón tři mistrovské tituly, v roce 1996 si jej pak vyhlédlo římské Lazio.

V italské metropoli strávil Nedvěd pět sezón, v roce 2000 se mohl radovat z vítězství v Serii A, dvakrát slavil zisk Italského poháru, vyhrál Superpohár a Pohár vítězů pohárů. V roce 1998 pomohl Laziu do finále Poháru UEFA.

Stoupající hvězdy českého fotbalisty si v roce 2001 všimli v turínském Juventusu, kam v tomtéž roce Nedvěd za víc než 41 miliónů eur přestoupil. V řadách "Staré dámy" získal dvakrát ligové prvenství (2002 a 2003), v loňském roce byl navíc jedním z hlavních strůjců postupu Juventusu do finále Ligy mistrů, které mu však kvůli žlutým kartám uniklo. Turínu poté až v penaltovém rozstřelu vyfoukl trofej AC Milán...

Nejlepší sezóna reprezentačního kapitána nakonec ale přece měla "zlatou" dohru: Nedvěd zvítězil v anketě časopisu France Football a stal se po Josefu Masopustovi teprve druhým Čechem, který získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Loni bodoval i v hlasování britského časopisu World Soccer o nejlepšího světového fotbalistu. Letos navíc už popáté zvítězil v českém Zlatém míči.

*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*

ING pro Vás připravila možnost získat bonus na spořicím účtu ING Konto až 1 000 Kč. Detailní informace naleznete na stránkách ING.

ING HRAJU! - Základní informace

ING HRAJU! je vědomostní soutěž, probíhající od 24. 5. do 15. 6. 2004, o fotbalových reprezentantech nominovaných na Euro 2004 v Portugalsku.

Můžeš vyhrát fotbalovou výbavu značky Puma jednoho z našich reprezentantů a k tomu ještě exkluzivní sadu pohlednic českých reprezentantů, tak jak je neznáš s překvapením.

Každý ze soutěžních dnů bude věnován jednomu nominovanému hráči. Informace o něm zjistíš v Denících Bohemia a Denících Moravia, ve vysílání Radia Impuls, na serverech Novinky.cz a Sport.cz a samozřejmě také na www.ing.cz a www.fandime.cz.

Ke každému fotbalistovi jsou připraveny 3 základní otázky a 1 otázka finálová.

Soutěží se pomocí SMS zpráv, takže se do soutěže zapojíš jednoduše - pošleš SMS ve tvaru "ING" na telefonní číslo "900 30 06" a otázky Ti už budou chodit samy, podle toho, jestli budeš odpovídat správně. Když na některou ze základních otázek odpovíš špatně, nevadí, otázka Ti přijde znovu a Ty už jednoduše odpovíš správně - jsou totiž jen dvě možnosti, A a B.

Pokud odpovíš na všechny 3 základní otázky správně, získáš garantovanou výhru - exkluzivní sadu pohlednic českých reprezentantů, tak jak je neznáš a k tomu Ti ještě přidáme překvapení, abys byl pořádný český fanoušek.

A hlavně! Postoupíš do finále dne - po 17. hodině Ti přijde SMS s finálovou otázkou. Teď už žádné možnosti na výběr nedostaneš. Vyzkoušíme Tvoje fotbalové znalosti, a pokud nebudeš znát odpověď, nevadí, můžeš si správnou odpověď najít na stránkách www.ing.cz! Když na finálovou otázku odpovíš správně a nejrychleji, máš vyhráno - oblékneš se jako jeden z fotbalových reprezentantů!

Zúčastnit se můžeš každý z 23 soutěžních dní.

Cena služby je 6,- Kč včetně DPH. Službu technicky zajišťuje Fincom-Materna Communications, a.s.

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal