Daeí vystřílel Íránu třetí místo

PEKING

Třetí místo na mistrovství Asie patří po výhře 4:2 nad Bahrajnem fotbalistům Íránu. Největší postavou pekingského zápasu byl veterán Alí Daeí, jenž vstřelil v posledních deseti minutách dvě branky, navíc hned v úvodu utkání přihrál na úvodní gól svého týmu.

Bahrajnci byli největším překvapením letošního asijského šampionátu. Již účastí mezi čtyřmi nejlepšími týmy mnohonásobně překročili své plány. Možná i proto k dnešnímu zápasu nastoupili s kompletně odlišným kádrem než při semifinálovém dramatu s Japonskem, který nakonec prohráli až v prodloužení.

Favorizovaní Íránci, kteří na přelomu 60. a 70. let vyhráli kontinentální šampionát třikrát za sebou, se již v deváté minutě dostali do vedení díky Nekúnamovi. Hráči Bahrjanu ale dokázali brzy po přestávce vyrovnat a stačili zareagovat i na Karímího gól.

Deset minut před koncem řádné hrací doby se ale právě střelec druhé branky Íránu prodral do pokutového území a soupeři nezbylo než ho faulovat. Penaltu bez problémů proměnil nejslavnější íránský fotbalista všech dob Daeí, který ještě krátce před koncem přidal pojistku. Po Asijském poháru se konto pětatřicetiletého útočníka, jenž hájil několik let barvy Bayernu Mnichov, rozrostlo na 129 reprezentačních zápasů a skvělých 97 gólů.

Mistrovství Asie vyvrcholí sobotním finále, v němž se střetne domácí Čína s obhájci titulu z Japonska.

Mistrovství Asie - o 3. místo:
Írán - Bahrajn 4:2 (1:0)
Branky: 80. z pen. a 90. Daeí, 9. Nekúnam, 52. Karímí - 48. Talal, 57. Farhan. ČK: 72. Borhaní, 90. Mahdavíkíjá - 90. Talal. Diváci: 10.000.