Rubriky:

Fotbal

Henry povede skupinu FIFA bojující proti rasismu

15. března 2005 11:56 - PRAHA

Světová fotbalová federace (FIFA) plánuje vytvořit pracovní skupinu, jejímž úkolem bude potírat rasistické projevy na stadionech. Tvořit ji mají současní i bývalí hráči a trenéři a vést by ji měl francouzský útočník Thierry Henry. Oznámil to prezident FIFA Sepp Blatter po skončení dvoudenního setkání výkonného výboru.

 

REUTERS

Sám se jej účastnil ozdoben na zápěstí černým náramkem symbolizujícím rasovou rovnoprávnost. Řekl, že Henry už přislíbil svou podporu a dodal, že hráč je hrdý na to, že může hrát tuto roli. "Je velmi smutné, že se stále musíme potýkat s rasismem," prohlásil Blatter. "Nicméně věřím, že se s problémem vypořádáme," dodal.

Skupina delegátů bojujících proti rasismu zvýrazní podle Blattera probíhající protirasistickou kampaň a zaměří se hlavně na kvalifikační zápasy o postup na mistrovství světa 2006.

Na jednání exekutivy bylo zároveň rozhodnuto, že v roce 2007 uspořádá mistrovství světa hráčů do 17 let Jižní Korea. Turnaje se nově zúčastní 24 týmů namísto dosavadních šestnácti. Na letošním světovém šampionátu sedmnáctek v Peru bude vyzkoušena nová technologie, s jejíž pomocí bude možné určit, zda míč přešel plným objemem brankovou čáru, či nikoliv.

Na programu jednání byla i ekonomika FIFA, kterou Blatter označil za velmi dobrou. Detaily nicméně přiblíží federace až na tiskové konferenci příští měsíc v Curychu. Výkonný výbor však už oznámil, že budou zvýšeny platy jeho členů. Členové exekutivy nyní budou brát 100.000 dolarů ročně, což je dvojnásobek dosavadní částky. Podle Blattera navýšení navrhl finanční výbor a opatření prý odráží zvýšené pracovní vytížení a náklady na cestování, které členství ve výboru vyžaduje.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal