Švédské a finské fotbalistky postoupily na ME do semifinále

BLACKBURN/BLACKPOOL

Fotbalistky Švédska a Finska postoupily do semifinále mistrovství Evropy v Anglii. Před závěrečným kolem skupiny A měly přitom oba tyto celky k postupu dál než jejich soupeři. Švédky ale porazily domácí reprezentaci 1:0 a Finky si zajistily druhou pozici po výhře 2:1 nad Dánskem.

Švédky, obhájkyně stříbrných medailí a úřadující vicemistryně světa, v obou předchozích zápasech jen remizovaly a hrozilo jim nečekané vyřazení. Nutnost vyhrát rozhodující zápas ale před 25.000 domácích příznivců v Blackburnu zvládly, postup jim zajistila už v třetí minutě Anna Sjöströmová.

Finky porazily dosud vedoucí celek skupiny Dánsko také především díky skvělému nástupu do utkání. Už po šestnácti minutách vedly o dva góly, když se trefily Laura Kalmariová a Heidi Kackurová, soupeřky snížily v závěru poločasu. Finkám, které se na vrcholný turnaj probojovaly poprvé v historii, však už překvapivý postup neunikl.

Ze skupiny B, která skončí v neděli, si už zajistily účast v semifinále obhájkyně titulu Němky.