Rubriky:

Fotbal

Parreira odešel od brazilské fotbalové reprezentace

19. července 2006 20:30 - RIO DE JANEIRO

Carlos Alberto Parreira ve střadu podle očekávání rezignoval na místo trenéra brazilské fotbalové reprezentace. Třiašedesátiletý kouč se rozhodl odejít necelé tři týdny poté, co jeho svěřenci vypadli ve čtvrtfinále mistrovství světa, na němž obhajovali titul.

Kdo Parreiru ve funkci nahradí, zatím není známo. Minulý týden odmítl nabídku vrátit se k týmu Luiz Felipe Scolari, jenž získal s "kanárky" titul v roce 2002. Po šampionátu v Německu úspěšný kouč prodloužil smlouvu u portugalské reprezentace.

Jedním z kandidátů na uvolněné místo je bývalý trenér Realu Madrid Vanderlei Luxemburgo, jenž už Brazílii vedl v letech 1998 až 2000. Jeho zaměstnavatel Santos ho však odmítá uvolnit. Dalším uchazečem je Paulo Autuori, bývalý kouč Sao Paula a Peru.

"Po dnešní ranní schůzce s předsedou svazu Ricardem Teixeirou opustil Carlos Alberto Parreira brazilský národní tým," uvedl v prohlášení fotbalový svaz. "Bylo to společné rozhodnutí a Parreira nebude ode dneška v žádném profesním kontaktu s brazilským svazem," napsal svaz na svém serveru.

Parreira, jenž s Brazílií získal titul mistrů světa v roce 1994, se týmu znovu ujal v roce 2003. Na šampionátu v Německu nestačili jeho svěřenci ve čtvrtfinále na Francii, s níž prohráli 0:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal