Rubriky:

Evropská liga

Kodaňští Brazilci se před Spartou spřáhli se samotným Pelém

29. září 2009 16:57 - KODAŇ

Nebude to pro Pražany žádná legrace. Fotbalisté FC Kodaň získali před čtvrtečním duelem Evropské ligy nejslavnějšího možného rádce. Brazilci v dánských službách se v úterý sešli se samotným Pelém a náležitě se tak nažhavili na pohárový mač. Legendární Brazilec „kope“ v Kodani před kongresem MOV za zvolení Rio de Janeira pořadatelem olympijských her v roce 2016.

 

fck.dk

Fotbalisté Kodaně získali renomovaného kmotra. A ruku na srdce - legendárního Pelého asi Sparta těžko nějakým podobným pomocníkem trumfne... Není vyloučeno, že nejlepší fotbalista všech dob bude ve čtvrtek v čestné loži Parken Stadionu.

Brazilci v dánských službách zářili jako sluníčko. Ailtonu Almeidovi a Cesaru Santinovi se splnil malý sen. Po úterním tréninku se setkali s Edsonem Arantesem do Nascimentem. Bývalý šampión proslulý jako Pelé přijel do Kodaně na kongres MOV, který v pátek zvolí pořadatele letních olympijských her v roce 2016. A v příštím měsíci devětašedesátiletá hvězda má být jedním z trumfů svého Rio de Janeira.

Brazilský trojlístek se sešel na streetfotbalovém turnaji v kodaňském parku. Profíci Ailton a Santin zjihli jako malé děti, požádali svého velkého krajana o autogram a fotili se s ním jako všichni ostatní přihlížející fanoušci.

„Je to pro mě obrovská čest. Neměli jsme tolik času si s Pelém pořádně promluvit, ale rychle jsem zjistil, že je to velmi příjemný člověk. On je pro všechny Brazilce samozřejmě obrovskou hvězdou a bylo fantastické se s ním setkat,“ básnil Ailton poté, co si pečlivě ověřil, že jeho fotografie s Pelém je v pořádku.

Pořadatel olympiády se volí v pátek, a tak je pravděpodobné, že pokud mu to časový rozvrh dovolí, přijde slavný Brazilec své krajany podpořit ve čtvrtečním utkání. Pak by se Letenští mohli chlubit, že hrají i pro Pelého...

dos (Kodaň), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..