V Poháru UEFA postoupily dál čtyři týmy

Před posledním kolem skupin Poháru UEFA zůstává ve 3. kole ještě hodně volných míst. Ke třem známým postupujícím Middlesbrough, Marseille a Štrasburku se ve středu přidaly jen čtyři týmy: Lokomotiv Moskva, Steaua Bukurešť, Alkmaar a Litex Loveč.

A to přesto, že bulharský tým dnes doma prohrál právě s Alkmaarem. Všechna postupová místa ve skupině D tak jsou rozdaná. Niozozemský semifinalista minulého ročníku soutěže se ujal vedení už v 10. minutě zásluhou hlavičky reprezentačního obránce Van Galena, kterého o víkendu kouč Van Gaal šetřil. Tři body pak v závěru pečetil Maročan Sektíví.

Lokomotiv Moskva nastřílel v soutěži podruhé během týdnu čtyři góly. Po Bröndby Kodaň jeho palbu odnesl izraleský Maccabi Petach Tikva. Načal jej z přímého kopu kapitán Loskov, jenž se v minulém zápase zaskvěl hattrickem, krátce po přestávce se dvakrát během necelé minuty trefil Lebeděnko a šest minut nato dovršil debakl jeho italský kolega z útoku Ruoppolo.

Steaua Bukurešť si podobně jasně poradila doma se švédským Halmstadem, který porazila 3:0. Byla jedním ze dvou týmů, kterým se dnes podařilo doma zvítězit, čtyřikrát se radovali hosté. Druhým celkem, který potěšil své fanoušky, byl CSKA Sofia a udělal radost i slávistům. Skalpem Stavangeru zdramatizoval skupinu A, v níž se o postupujících rozhodne až v posledním kole. Hamburku stačí doma remíza se Slavií. Ta posune dál i Pražany, pokud CSKA nevyhraje v Monaku.

Pohár UEFA - 4. kolo
Skupina A
CSKA Sofia - Viking Stavanger 2:0 (1:0)
Branky: 35. Janev z pen., 47. Dah Zadí. Diváci: 7000.
1. AS Monako32014:16
2. SV Hamburk32013:26
3. Slavia Praha31116:64
4. Viking Stavanger41123:64
6. CSKA Sofia31024:53
Skupina B
Bröndby Kodaň - Espaňol Barcelona 1:1 (0:1)
Branky: 66. Skoubo - 42. Tamudo. ČK: 79. Johansen - 70. Fredson. Diváci: 21399.
Maccabi Petach Tikva - Lokomotiv Moskva 0:4 (0:1)
Branky: 47. a 48. Lebeděnko, 27. Loskov, 52. Ruopolo. Diváci: 4000.
Diváci: 16507.
Steaua Bukurešť - Halmstads BK 3:0 (1:0)
Branky: 11. Radoi, 63. Goian, 71. Iacob. Diváci: 20000.
Litex Loveč - AZ Alkmaar 0:2 (0:1)
Branky: 10. Van Galen, 82. Sektíví. ČK: 65. Popov (Loveč). Diváci: 4000.
Grasshoppers Curych - Dněpr Dněpropetrovsk 2:3 (0:1)
Branky: 85. Touré, 90. Renngli - 39. Nazarenko, 62. Kravčenko, 83. Michajlenko. Diváci: 1808.