Fotbalisté Schalke vystřídali Stuttgart v čele německé ligy

BERLÍN

Fotbalisté Schalke po velkém boji zdolali v sobotu Chotěbuz na jejím hřišti 4:2 a vyhoupli se do čela německé ligy. Nahrál jim neúspěch dosud vedoucího Stuttgartu, který utrpěl v Mnichově s Bayernem první letošní porážku na soupeřově hřišti.

Cesta Schalke za třemi body nebyla snadná, i když se jeho fotbalisté brzy dostali po trefách Hamita Altintopa a Kuranyiho do vedení 2:0. Domácí tým stačil ještě do poločasu vyrovnat zásluhou dvou branek Rada. Druhý poločas byl opět velmi vyrovnaný, ale góly už stříleli jen hosté. Tři minuty po přestávce skóroval Mertesacker a na konečných 4:2 upravil v závěru Kobiašvili.

Stuttgart ve šlágru kola prohrál v soutěži poprvé od konce srpna, přestože v Mnichově vedl. Již v osmé minutě skóroval Gomez, jenž se s osmi góly dělí o první místo v tabulce střelců. Vedení hostů však netrvalo dlouho. Ve 27. minutě vyrovnal nizozemský kanonýr Makaay a vzápětí Pizarro zajistil obhájcům titulu vítězství 2:1.

Pět branek padlo v Norimberku, kde domácí přestříleli Leverkusen. Zraněného střelce Mintála dokázal nahradit další slovenský reprezentant Vittek, který rychle odpověděl na úvodní branku Bayeru. Na obratu skóre se podílel Tomáš Galásek, jehož střelu hostující Juan jen srazil ke Schrothovi a ten zajistil Norimberku vedení. O těsný náskok připravil domácí vlastní gól, ale Sajenko v závěru rozhodl o tříbodovém zisku bavorského celku po centru Jana Poláka, jenž těsně předtím přišel na hřiště místo Galáska.

Daleko ke spokojenosti měl David Jarolím z Hamburku, který jen remizoval 0:0 na půdě poslední Mohuči a propadl se na sestupové pozice. Český záložník obdržel ve druhém poločase pátou žlutou kartu v sezoně a v příštím utkání bude svému týmu chybět.

Německo - 13. kolo
Bayern Mnichov - Stuttgart 2:1 (27. Makaay, 36. Pizarro - 8. Gomez), Dortmund - Hertha Berlín 1:2 (23. Frei z pen. - 10. Schmidt, 16. Gilberto), Chotěbuz - Schalke 2:4 (28. a 31. Radu - 4. Hamit Altintop, 15. Kuranyi, 51. Pander, 84. Kobiašvili), Mohuč - Hamburk 0:0, Cáchy - Brémy 2:2 (34. Rösler, Schlaudraff - 48. Mertesacker, 79. Klose), Norimberk - Leverkusen 3:2 (12. Vittek, 48. Schroth, 85. Sajenko - 11. Madouni, 69. vlastní Paulus).