Rubriky:

Evropské ligy

Koller: Na Fotbalistu roku jsem dal Rosického nebo Čecha

3. února 2007 12:57

Útočník Jan Koller se po zranění dostává opět do pohody. V Monaku zase střílí góly a jak přiznává v rozhovoru pro Právo, zlepšuje se klima v celém klubu. "Hrajeme lépe, i když na výsledcích to ještě není tak úplně vidět," říká.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

V pondělí bude vyhlášen Fotbalista roku 2006. Prozradíte, koho jste dal na první místo?
Rád bych, ale já si to fakt nepamatuji. Buď jsem dal prvního Tomáše Rosického nebo Petra Čecha. Opravdu nevím. Pavel Nedvěd je u mne třetí, to si pamatuji.

V Monaku už zase střílíte góly, takže jste opět našel kanonýrskou formu?
V lednu jsem se v lize dvakrát trefil a celkem mám na kontě čtyři branky. To není zrovna oslnivá bilance. Byl jsem ale zraněný, nešlo to celému týmu. Rád konstatuji, že už se cítím lépe, sžil jsem se víc s mužstvem a ono se mnou. Úplně spokojený nejsem, protože to vždycky může být lepší, gólů se ode mne také očekává víc. Teď si hlavně přeji, aby mi vydrželo zdraví.

Znamená to, že vás spoluhráči na trávníku už víc hledají?
Dá se to tak říct. Víc si vyhovíme, nejen já, ale i ostatní se dostávají častěji do šancí. Není to ještě ideální, určitě však jdeme správnou cestou.

Nálada v AS Monako už je lepší?
Oproti začátku podzimu je to nesrovnatelné. Hrajeme lépe, i když na výsledcích to ještě není tak úplně vidět. Naposledy jsme zase prohráli, ale už jsme schopni dělat body i venku. Především se musíme dostat co nejdál od nebezpečných sestupových vod. Máme od nich šestibodový odstup. Není to nic moc, ale když v sobotu vyhrajeme doma nad Auxerre, vylepšíme si postavení. Boj o pohárovou Evropu se nás tentokrát moc netýká.

V poslední době chyběl na trávníku Jaroslav Plašil, je vážně zraněný?
Naštěstí není. Pobolívalo ho koleno, v sobotu už by měl hrát.

Váš parťák z reprezentačního útoku Milan Baroš přestoupil do Lyonu. Mluvil jste s ním o tomto kroku?
Telefonovali jsme si a já mu přestup plně schválil. Lyon má výborné mužstvo a hraje fotbal, který by měl Milanovi vyhovovat. Konečně, první zápasy ukázaly, že mu sedí a dal i gól. Určitě to je dobře jak pro Milana, tak pro reprezentaci.

Užíváte si monackého ráje?
Plnými doušky a nejen já, ale i rodina, tím samozřejmě nemyslím nějakou večerní zábavu. V Monaku je skutečně krásně, pookřál jsem.

Reprezentace vstupuje do nového roku, co od něj očekáváte jako její elitní kanonýr?
Především postup na EURO 2008, to je prvořadý cíl a rád bych k němu přispěl nějakým gólem.

Vzpomenete si ještě, že jste právě v Belgii odehrál první zápas za národní mužstvo a dal první ze 47 gólů?
Zrovna nedávno jsem si na to vzpomněl. Data obou zápasů dělí jen dva dny. Na krásný začátek reprezentační kapitoly se dobře vzpomíná.

Co čekáte od středečního přípravného duelu v Bruselu?
Především, že si zahrajeme dobrý fotbal. Z belgické nominace znám jen obránce van Buytena. Belgičané nerozehráli kvalifikaci dobře, hodně omlazují, ale vždycky to je nepříjemný soupeř.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy